Yurt dışında çalışıp Türkiye'ye dönmek mantıklı mı?

Emircan Oruc

Hectopat
İyi günler öncelikle, ben lise 4'e gidiyorum ve size bir konu hakkında danışmak istedim. Biliyorsunuz ki Türkiye'de asgari ücretle geçinmek çok zor. Sizce Almanya veya Amerika'da calısmak mantıklı mı? Oradaki asgari ücret burada yaklaşık 10.300TL'ye denk geliyor. Yani orada 5-6 sene çalışıp Türkiye'ye tekrar dönüp bir ev alıp Türkiye'de çalışmak mantıklı mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı fikirdeyim bizde 3-4 kişi gidecegiz zaten şu an Almanca kursuna gidiyorum tek korkum vize oturma izni falan

Almanya gibi ülkeye gitceksen hayatını kenera bırak çünkü adamlar sosyal değil Türkiye de gibi ne haber falan yok sen sormadikca gelip selam veren olmaz eğlence açısından kötü bir yer onu da hesapla ayrıca Almanya çok zor bir ülke herifler Almanca konuşuyor her yerde dil zor iş bulcaksin ev bulcaksin Euro TL çevirme gibi hata yapan var 2000 Euro aldın diyelim 40 Euro yiycek falan desek 800 kira desek gene aynı fakirlige dönersin ama gecinirsin tek farkı bu Almanya'da yaşanır ama hayatsiz hayat yaşanır

İyi günler öncelikle, ben lise 4'e gidiyorum ve size bir konu hakkında danışmak istedim. Biliyorsunuz ki Türkiye'de asgari ücretle geçinmek çok zor. Sizce Almanya veya Amerika'da calısmak mantıklı mı? Oradaki asgari ücret burada yaklaşık 10.300TL'ye denk geliyor. Yani orada 5-6 sene çalışıp Türkiye'ye tekrar dönüp bir ev alıp Türkiye'de çalışmak mantıklı mıdır?
Bekarsan orda bir ALman veya Amerikalı ile evlenirsen olur. Gerisi traş bu saatten sonra.

Geri
Yukarı