Yurt dışında İçki firmalarında gıda mühendisi bulunur mu?

Hydra.X

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : İ5 10400F

Anakart : Msi H510M-A PRo

Ram : Curcial 8GB+32GB = 40GB DDR4 ram

Ekran kartı : Msi RX 6500 Xt mech 4gb

SSD : Curcial 480GB
Arkadaşlar aklıma takıldı yaklaşık 3 yıldır içki sektörünü araştırıyorum ama şöyle bir durum söz konusu, mesela ülkemizde evde üretilen alkoller kör eder diyorlar ama yıllardır Bulgaristan, trakya, Rusya, Amerika, Meksika gibi yerlerde insanlar kendi alkollerini üretip tüketiyorlar ama bize gelince insanlar tuhaf yaklaşıyor.

Sormak istediğim soruya geleyim bu ülkelerde en çok Amerika ve İrlanda tarafı şahıs adına olan distillery yani damıtım evlerinde herhangi bir bir gıda mühendisi falan çalıştırıyorlar mı, adamlar aileleri veya işciler ile üretip ülkeye satıyorlar yani mantıklı mı?

Çünkü birçok araştırma yaptım ama hiç öyle bir şey görmedim mesela Türkiye'deki içki sanayisini araştırınca ar-ge kimya ekibi oluşturuyorlar yani arasında ne gibi farklar var?

Sahte içki üretenler genellikle standart olan etil alkol yerine metil alkol kullanıyor. Meti alkol de insanlar için son derece zehirli bir madde. Kör etmesi ve öldürmesi gayet mümkün ve bunun için çok içilmesine de gerek yok. Son derece tehlikeli bir durum.

Neredeyse her ülkede alkol alıp satacak olan ticari kuruluşlar denetlenir. Düşüncenizin temelini anlayamadım açıkçası. O bahsettiğiniz ülkelerin hepsinde yasal olarak ticari amaçla alkol üretimi yapan yerler denetlenir.

Sahte içki üretenler genellikle standart olan etil alkol yerine metil alkol kullanıyor. Meti alkol de insanlar için son derece zehirli bir madde. Kör etmesi ve öldürmesi gayet mümkün ve bunun için çok içilmesine de gerek yok. Son derece tehlikeli bir durum.

Neredeyse her ülkede alkol alıp satacak olan ticari kuruluşlar denetlenir. Düşüncenizin temelini anlayamadım açıkçası. O bahsettiğiniz ülkelerin hepsinde yasal olarak ticari amaçla alkol üretimi yapan yerler denetlenir.

Demek istediğim yurt dışında adamlar evde kaçak içki üretiyor yıllardır ve bu olay Bulgaristan, Meksika, Rusya ve bizim trakya, İç Anadolu yöremizdede yapılıyor ama kimse yıllardır kör olmuyor 2017-2018 arası bu oranlar arttı. Şu anda bazı büyük zincir marketlerde bile kaçak içki satılması mümkün hale geldi.

Geri
Yukarı