Yurt dışında internet hızı

2018'deki ortalamalara göre şöyle bir liste oluşturulmuş. Sabit hat veya fiber internet hızları ortalamasında Bulgaristan 42.39 Mbps ile 39. sırada. Türkiye ise 16.51 Mbps ile 91. sıradaymış.

Bu verilerden ziyade bu veriler daha güvenilir. Ookla kendisi topluyor.

Bende İngilterede bir ailenin yanında kalırken benle beraber kalan 5 öğrenci vardı. İngiliz ev sahibinin kullandığı internet normal birşey olup 70 Mbps'lik hız sunuyordu. Doluluk oranına göre düşme de yaşanmamıştı hiç.

Bu da Türkiye'den bir köy. Upload hızı arttırıldığı zaman 5.7 falan alıyordum. @Ellie Williams Türkiye'de de böyle yerler mevcut:)
WhatsApp Image 2020-08-08 at 19.57.23.jpeg

Bu da köyün görüntüsü. Ok ile işaretlediğim yer İzmir-İstanbul otoyolu:D
WhatsApp Image 2020-08-08 at 20.01.13.jpeg

Aaah ah çok yol almamız gerekiyor altyapı konusunda. Hem mobilde hem sabitte dünya ortalamasının altındayız. Cennet gibi bir vatana sahip olmamıza rağmen internet altyapısında afrika ülkeleri gibiyiz. Millet yurtdışında senelerdir hem mobil hem sabitte sınırsız internet kullanıyor. Biz sabitteki sınırsıza yeni yeni alışıyoruz. Konuşulacak çok şey var da susuyorum işte...

Aaah ah çok yol almamız gerekiyor altyapı konusunda. Hem mobilde hem sabitte dünya ortalamasının altındayız. Cennet gibi bir vatana sahip olmamıza rağmen internet altyapısında afrika ülkeleri gibiyiz. Millet yurtdışında senelerdir hem mobil hem sabitte sınırsız internet kullanıyor. Biz sabitteki sınırsıza yeni yeni alışıyoruz. Konuşulacak çok şey var da susuyorum işte...
Bir ara Türkiye'de mobil sınırsız internet vardı. Onu neden kaldırdılar acaba?

Geri
Yukarı