Yurt dışında iş bulmak için her zaman alanında en iyilerden olmak mı lazım?

HeyDouglas

Hectopat
Diyelim ki burada çok da büyük olmayan bir şirkette çalışıyoruz, ama yurtdışındaki ilanın da isteklerini karşılıyoruz. Dil de var. O zaman işe girebilir miyiz, yoksa en iyilerden mi olmak lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum herkes anadan doğma yetenekle çıkmıyor bu benim görüşüm. Dilde var diyorsun şansını denemekten çekinme bile

Diyelim ki burada çok da büyük olmayan bir şirkette çalışıyoruz, ama yurtdışındaki ilanın da isteklerini karşılıyoruz. Dil de var. O zaman işe girebilir miyiz, yoksa en iyilerden mi olmak lazım?
Hep daha iyi olmaya çalış. Şansını denediğin sürece isteğini başarabilirsin. İstersen en iyisi ol, şansını denemiyorsan senden kötüsü de başarır.

Sen mi gideceksin onlar mı alacak?
Eğer onlar alacaksa; En iyisi için katlanırlar buna zira yakınlarda ve yerli olan işçi daha az maliyetli (sadece maddi olarak değil fayda olarak) olacağından daha iyi bir alternatif.
Eğer sen gideceksen; Oradaki yerli insanlardan farkın olmasa da çalışabileceğin şirket bulunabilir ama gitmek kolay değil ve maliyetli.

Bana göre, burdan gideceksen ve sana sponsor olabileceklerse evet biraz iyi olman lazım.
Fakat, orada olup çalışma iznin falan varsa ya da oturum vs. iş bulmak kolay. Çünkü ordaki çalışanlar senden daha ileri değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı