Yurt dışında iş olanağı yüksek 2 senelik bölüm tavsiyesi

Emre Duymaz

Hectopat
Dilden 73bin TYT'den de 880 bin yaptım yurt dışında iş olanağı yüksek 2 senelik bölüm arıyorum, aksi takdirde mezuna kalacağım şu an aklımda sivil havacılık ve kabin hizmetleri ve turizm ve otel işletmeciliği var, tavsiyenize açığım dostlar.

Denklik ne demek hocam, ne işimize yarar?
Şöyle yurt dışında gittin sallıyorum ben abuzeedin üniversitesinden mezun oldum dedin adama demeyecek mi o kim? Denklik o ülkenin yüksek öğretim kurumu diyor ki sallıyorum Türkiye'deki Boğaziçi Üniversitesi bizdeki şu şu üniversitelere denktir. Buradan mezun olan bizim şu üniversitemizden mezun olan adamla aynı olanaklara sahiptir. Denklik bu en basit özetle.

Hiç birisinde de yurt dışında iş bulamazsınız. Çoğu ülke zaten mezun olduğunuz okula denklik bile vermeyecektir. Yurt dışı gibi bir hedefiniz varsa en iyi üniversitelerimizi hedeflemeniz lazım.

Mühendis olarak veya pilot olarak gitmek istiyorum diye bir şey söylemedimki. Sadece yurt dışına çıkmamda faydası dokunacak bölüm tavsiyesi istedim, okuyacağım universite iyi bir üniversite olacak haliyle 2 senelik olduğu için. Yurt dışında iş olanağı elbette çoğu sektörde var ben sadece hangi sektörde daha rahat yurt dışında iş bulabilirim diye sormuştum.

Mühendis olarak veya pilot olarak gitmek istiyorum diye bir şey söylemedimki. Sadece yurt dışına çıkmamda faydası dokunacak bölüm tavsiyesi istedim, okuyacağım universite iyi bir üniversite olacak haliyle 2 senelik olduğu için. Yurt dışında iş olanağı elbette çoğu sektörde var ben sadece hangi sektörde daha rahat yurt dışında iş bulabilirim diye sormuştum.
880 bin ile gideceğiniz üniversitenin iyi olmayacağını söylüyorum bende.

Evet bu sıralamayla zor iyi bir üniversite bulunur.
Genel olarak alanları söyleyeyim yurtdışı odaklıysa:
1-Yazılım Bilgisayar
2-Elektrik
3-Makine
4-İnşaat
5-Denizcilik ve Gemi
6-Sivil havacılık,Uçak bakım teknisyeni

Not:Sağlık bölümleri ile ilgili bir fikrim yok.

Geri
Yukarı