Yurt dışında üniversite okumak için ne yapmak gerekli?

SosluMantı11

Picopat
Daha fazla  
Yurt dışında iyi bir üniversiteye gitmek için ne yapılması gerekiyor? Onunda mı sınavları oluyor yani nasıl gidiliyor şu an üniversite sınavına hazırlanıyorum ama bir yandan da yurt dışında üniversite okumak için ne yapılmalı çok merak ediyorum.

Paran olmalı. Gittiğin ülke kendi ana dilini şart koşuyorsa (bknz. Almanya) onu öğrenmeli ya da öğrenecek kadar orada kalabilmek için daha çok paran olmalı. Sınava girip tercih sıralaması yapmıyorsun. Üniversitelerin sitelerine giriyorsun, başvuru krakerlerine bakıp başvuru yapıyorsun teker teker. Kabul ederlerse eşyalarını toplayıp gidiyorsun. Bu kadar.

Sınav isteyen olur, istemeyen olur.

Paran olmalı. Gittiğin ülke kendi ana dilini şart koşuyorsa (bknz. Almanya) onu öğrenmeli ya da öğrenecek kadar orada kalabilmek için daha çok paran olmalı. Sınava girip tercih sıralaması yapmıyorsun. Üniversitelerin sitelerine giriyorsun, başvuru krakerlerine bakıp başvuru yapıyorsun teker teker. Kabul ederlerse eşyalarını toplayıp gidiyorsun. Bu kadar.

Sınav isteyen olur, istemeyen olur.

Anladım peki şeyi sorabilir miyim mesela atıyorum ben Türkiye'de üniversite okuduktan sonra Master yurt dışında yapabiliyor muyum eğer yapabiliyorsam bu nasıl oluyor bu arada kusura bakmayın çok soru sordum.

@SosluMantı11 yine aynı şekilde, üniversitenin sayfasına girip şartlara bakıp başvuruyorsun. Kabul ederlerse gidip okuyabilirsin. Kendi üniversitendeki hocalar yardımcı olur o konuda. Devletimiz de burs verebiliyor yurt dışında yüksek lisans yapacak kişilere.

Yüksek lisans yapacaksan ayrı ancak direkt üniversiteyi okuyacaksan çok para lazım. Gittiğin ülkeye de bağlı tabi.

@SosluMantı11 yine aynı şekilde, üniversitenin sayfasına girip şartlara bakıp başvuruyorsun. Kabul ederlerse gidip okuyabilirsin. Kendi üniversitendeki hocalar yardımcı olur o konuda. Devletimiz de burs verebiliyor yurt dışında yüksek lisans yapacak kişilere.

Yüksek lisans yapacaksan ayrı ancak direkt üniversiteyi okuyacaksan çok para lazım. Gittiğin ülkeye de bağlı tabii.

Anladım çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı