Yurt dışında yazılımcı olmak için neler yapılabilir?

Ayda 200-300 bin küsur dolar maaş ile çalışmak.
Ayda? Umarım gezegen olan Ay'dan bahsediyoruzdur Bazı yazılımcılar yıllık o kadar maaş alamıyor dostum. Bence hayallerini biraz daha gözden geçir. Yurtdışına da çıkmak istiyorsan bölümünü oku ve İngilizce öğrenip git.

Yani buna inanmak istiyorsanız inanın lafım yok. Doğru değil çünkü 6 aylık bir testerlık eğitimi ile bile 80k 90k alınabiliyor. Belki dediğiniz şeyler bundan 5 6 yıl önce gerçek olabilirdi ama şu an yazılım sektöründe ciddi bir eleman açığı var ve bu miktarlar gayet normal. Yazınızın kaynağını merak ettim açıkçası.

Acik oldugu dogru ama gelip yari fiyatina yapmak icin kapida bekleyen milyonlarca Guney Dogu Asyali var. 6 aylik testerlik egitimi vs. bu youtube kanallarinin reklami sonrasinda populer oldu gecen seneye kadar kimsenin haberi bile yoktu Ben PLC teknisyeniyim six figure kazanmiyorum yani bir de buyuk bir sehirde yasiyorum. Iyi bir sirkette iyi bir maasa calismanin yolu buradaki bir okula gidip bachelors degree icin parayi akitacaksin. Ise girerken ilk sorduklari soru "Ileride bizden sponsor olmamiz icin talepte bulunacak misin?" otomatikman hintli abilerle siradasin. Inanilacakta bi sey yok 10'dan fazla eyalet gordum 3 tanesinde de yasadim, yasiyorum.

İnsan şöyle okuyunca strese giriyor, zorlu piyasa yahu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…