Yurt dışında yüksek lisans yapılır mı?

Sofi96

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisi
Merhaba arkadaşlar,
Yurt dışında yüksek lisans yapan, bu konularda bilgisi olan kimseler var mıdır?
Bilgisayar müh. yüksek lisansımı yurt dışında tamamlamak istiyorum.
Bilgisi olanlar yardımcı olabilirse çok mutlu olurum.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar,
Yurt dışında yüksek lisans yapan, bu konularda bilgisi olan kimseler var mıdır?
Bilgisayar müh. yüksek lisansımı yurt dışında tamamlamak istiyorum.
Bilgisi olanlar yardımcı olabilirse çok mutlu olurum.
Teşekkürler.
Abim doktorasını Amerika'da yaptı, sormak istediğin bir şey varsa sorabiliriz.

Abim doktorasını Amerika'da yaptı, sormak istediğin bir şey varsa sorabiliriz.

Öncelikle geri dönüşün için teşekkür ederim. Öncelikli hedefim İngiltere. Ek olarak İngiltere de akrabamın da yaşıyor olması artı olur mu bilmiyorum. Üniversitelerin belirli şartları var o şartları kendime göre değerlendireceğim ancak sormak istediğim şu, genel olarak abine sorabilirsen dil sorunu kültür sorunu bu tarz problemleri nasıl aşabildi, akvaryumda yaşayıp okyanusa atılan balık misali çok bocalar mıyım, sonrasında ne gibi artıları olabiliyor, yüksek lisans yapıp orada kalma ihtimali olmadığı için mi döndü yoksa orada mı yaşıyor?

Öncelikle geri dönüşün için teşekkür ederim. Öncelikli hedefim İngiltere. Ek olarak İngiltere de akrabamın da yaşıyor olması artı olur mu bilmiyorum. Üniversitelerin belirli şartları var o şartları kendime göre değerlendireceğim ancak sormak istediğim şu, genel olarak abine sorabilirsen dil sorunu kültür sorunu bu tarz problemleri nasıl aşabildi, akvaryumda yaşayıp okyanusa atılan balık misali çok bocalar mıyım, sonrasında ne gibi artıları olabiliyor, yüksek lisans yapıp orada kalma ihtimali olmadığı için mi döndü yoksa orada mı yaşıyor?

Abim orada yaşıyor ve çalışıyor, kültürel uyumsuzluk fazla miktarda olmamıştır, büyük ihtimalle bocalamazsın. Artısı hayat şartlarının orada çok daha iyi olması tabii ki. Türkiye'de herhangi bir büyükşehirde yetişmiş birinin orada bir kültür karmaşası yaşayacağını düşünmüyorum.

Abim orada yaşıyor ve çalışıyor, kültürel uyumsuzluk fazla miktarda olmamıştır, büyük ihtimalle bocalamazsın. Artısı hayat şartlarının orada çok daha iyi olması tabii ki. Türkiye'de herhangi bir büyükşehirde yetişmiş birinin orada bir kültür karmaşası yaşayacağını düşünmüyorum.
Çok teşekkür ederim, yorumların bir nebzede olsa artı sağladı. Eline koluna sağlık.

Yeni konular

Geri
Yukarı