Yurt dışından alınan Eurasia PS5'in garantisi Türkiye'de geçerli mi?

Curlier

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba sosyal, bu yıl Sony'nin Türkiye'de ki akıbeti konusunda net bir bilgiye ulaşamadım. Yunanistan'dan Eurasia garantili CFI-1216b dijital sürümü satın aldım. Eurasia garantisi normalde Türkiye'de geçiyor fakat bu hizmet hala yürürlükte mi? Cihazın garantiye girmesi gerektiğinde Türkiye'de servise gönderebiliri miyim garantiden onarım yapılması için?

Merhaba sosyal, bu yıl Sony'nin Türkiye'de ki akıbeti konusunda net bir bilgiye ulaşamadım. Yunanistan'dan Eurasia garantili CFI-1216b dijital sürümü satın aldım. Eurasia garantisi normalde Türkiye'de geçiyor fakat bu hizmet hala yürürlükte mi? Cihazın garantiye girmesi gerektiğinde Türkiye'de servise gönderebiliri miyim garantiden onarım yapılması için?

Garantinin Türkiye'de geçerli olduğunu sanmıyorum.

Sony'nin resmi garanti koşullarına göre, Eurasia garantisi yalnızca konsolun satın alındığı ülkede geçerlidir. Bu durum, Türkiye dışından alınan bir PlayStation 5 konsolunun Eurasia garantisinin Türkiye'de geçerli olmadığı anlamına geliyor. Yani cevap hayır.

Eskiden faturasıyla birlikte garantisi oluyor deniyordu ama şimdi değişmişte olabilir.Zaten 1 yılda sıkıntı çıkarmaz bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı