Yurt dışından alınan PS5'in Türkiye'de garantisi olur mu?

Yasin0635

Femtopat
Daha fazla  
6 Ekim tarihinde Çek Cumhuriyeti'nden PlayStation 5 aldım ve kapalı kutu olarak getirdim. Cihaz açıldı, sistem güncellemesini yaptıktan sonra yeniden başlama aşamasında kapandı ve bir daha açılmadı. Cihazda hayat belirtisi yok. Evdeki bütün prizlerde ve PlayStation Cafe'lerdeki prizde de denedik. Maalesef açılmıyor. Herhangi bir yanık kokusu falan yok. Cihazın garantisi bozulmasın diye açtırmadım. Cihazın içindeki garanti kitapçığında ürünün Türkiye'de garantili olduğu yazıyor. Birçok kişi başka yazılarda Avrupa'dan alınan PS5'lerin Türkiye'de garantili olmadığını söylemiş ama neye dayanarak söylüyorlar bilmiyorum. PS'in resmi web sitesindeki PS5 garanti belgesinde bile garantili olduğu yazıyor.

-Böyle bir arızayla karşılaşan var mı?
-Avrupa'dan PS5 alıp garanti hakkında tecrübesi olan, mağdur veya sorunu çözülmüş kişi var mı?

Garanti belgesinin resmini ekledim. 2. maddede görebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• IMG_20221008_172940.jpg
    IMG_20221008_172940.jpg
    129,4 KB · Görüntüleme: 702
6 Ekim tarihinde Çek Cumhuriyeti'nden PlayStation 5 aldım ve kapalı kutu olarak getirdim. Cihaz açıldı, sistem güncellemesini yaptıktan sonra yeniden başlama aşamasında kapandı ve bir daha açılmadı. Cihazda hayat belirtisi yok. Evdeki bütün prizlerde ve PlayStation Cafe'lerdeki prizde de denedik. Maalesef açılmıyor. Herhangi bir yanık kokusu falan yok. Cihazın garantisi bozulmasın diye açtırmadım. Cihazın içindeki garanti kitapçığında ürünün Türkiye'de garantili olduğu yazıyor. Birçok kişi başka yazılarda Avrupa'dan alınan PS5'lerin Türkiye'de garantili olmadığını söylemiş ama neye dayanarak söylüyorlar bilmiyorum. PS'in resmi web sitesindeki PS5 garanti belgesinde bile garantili olduğu yazıyor.

-Böyle bir arızayla karşılaşan var mı?
-Avrupa'dan PS5 alıp garanti hakkında tecrübesi olan, mağdur veya sorunu çözülmüş kişi var mı?

Garanti belgesinin resmini ekledim. 2. maddede görebilirsiniz.

Büyük ihtimal olmuyordur.

Türkiye'de garantiye gönderdim ve bugün arayıp yeni cihazın hazır olduğunu söylediler. Cihaz değişim oldu.

-Bugün aradılar ve cihazın hazır olduğunu söylediler. Yarın sabah teslim alacağım.
Hayırlı olsun hocam, teşekkürler bilgi için. Yukarıda bahsettiğiniz Türkiye ile ortak bölgedeki ülkelerden daha uygun fiyata almaya çalışmak mantıklı bir hareket haline geliyor böylece.

@Yasin0635 biraz konu dışı fakat cihazı ülkeye sokarken gümrüğe takıldın mı bir sıkıntı çıktı mı?
Hayır hiçbir sıkıntı yaşamadım hatta yurtdışına çıkarken özellikle havaalanında bir gümrük memuruna şahsen sordum bir adet getireceğim bir sorun olur mu diye ve aldığım cevap bir adet olduktan sonra bir sorun yaşamazsınız o sizin şahsi eşyanız oluyor dedi ama her gün birşeyler değişebiliyor ben yaşamadım belki başka bir arkadaş yaşar veya yaşamıştır.

Geri
Yukarı