Çözüldü Yurt dışından alınan kişisel ürünlere gümrük vergisi uygulanır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Ben buradan hesaplayınca 8.80 lira çıkıyor ama haber sitelerinde şöyle şeyler çıkıyor anlayamadım ben bu işi.
AB üyesi ülkeden geliyorsa kargon %18, eğer kargonun geldiği ülke AB üyesi değilse %20. Ürünün fiyatını x18 ya da x20 ile çarp ve 100'e böl. O çıkan rakam gümrük vergisi olacak. Onun üstüne gümrüğe sunma ücreti +8 TL, ve damga vergisi eklenecek +0,80 TL.

Ortalama bu şekilde gelir gümrük vergisi. Birkaç TL oynama olabilir.
Peki bu kaç lira olur? Ürünün fiyatı 165 lira Kargo ile birlikte gümrükten geçtikten sonra bana ne kadara patlar?
Attığım siteden hesaplayabilirsin. Ürünün fiyatını giriyorsun ve ürün Avrupa Birliği üyesi bir ülkeden geliyorsa oradaki kutucuğu işaretliyorsun.

Attığım siteden hesaplayabilirsin. Ürünün fiyatını giriyorsun ve ürün Avrupa Birliği üyesi bir ülkeden geliyorsa oradaki kutucuğu işaretliyorsun.

Ben buradan hesaplayınca 8.80 lira çıkıyor ama haber sitelerinde şöyle şeyler çıkıyor anlayamadım ben bu işi.

Dosya Ekleri

• resim_2021-08-21_174420.png
    resim_2021-08-21_174420.png
    87,1 KB · Görüntüleme: 34
AB üyesi ülkeden geliyorsa kargon %18, eğer kargonun geldiği ülke AB üyesi değilse %20. Ürünün fiyatını x18 ya da x20 ile çarp ve 100'e böl. O çıkan rakam gümrük vergisi olacak. Onun üstüne gümrüğe sunma ücreti +8 TL, ve damga vergisi eklenecek +0,80 TL.

Ortalama bu şekilde gelir gümrük vergisi. Birkaç TL oynama olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı