Yurt dışından alınan PS5'ten vergi alırlar mı?

• Konuyu başlatan Lyc
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 1B

Lyc

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Akrabam Dubai'den PS5 getirecek valizin içine koyup getirse vergi vs bir şey alırlar mı?

Hayır olmaz yurt dışından gelen yolcuların belirli bir limiti var örneğin 1000 Euro'ya kadar eşya getirmesi için. Bu kotayı aşmadığı sürece bir sıkıntı olmaz. Ama her ihtimale karşı kutusunu açsın en azından kendimin kullanıyorum der öyle de geçebilir.

Merhaba. Akrabam Dubai'den PS5 getirecek valizin içine koyup getirse vergi vs bir şey alırlar mı?
Hayır hatta sanırım Dubaiden çıkarken dubai hükümeti vergi parası kadar geri ödeme yapıyordu. O ülkenin vatandaşı olmadığınız için vergi almıyordu sanırım.

Hayır olmaz yurt dışından gelen yolcuların belirli bir limiti var örneğin 1000 Euro'ya kadar eşya getirmesi için. Bu kotayı aşmadığı sürece bir sıkıntı olmaz. Ama her ihtimale karşı kutusunu açsın en azından kendimin kullanıyorum der öyle de geçebilir.

Ürünü 540dolara aldık umarım bir şey demezler.

Havalimanında ürünün vergisini de geri alabiliyorsunuz arkadaşın dediği gibi. Ayrıca valizinde olan ürünü inceleyeceklerini sanmıyorum bu kaç dolardır acaba diye. Valize koyup getirince hiçbir şey olmuyor.

Kutusuz gelmeli diye biliyorum bana kutusuz geldi çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı