Yurt dışından alınan Steam cüzdan kodu Türkiye'de kullanılır mı?

Tolgahino

Decapat
Daha fazla  
Yurt dışından bir arkadaşım bana Steam para kodu göndermek istiyor lakin bu konuyu internetten araştırdığımda kimisi evet hesabına TL olarak geçiyor ya da hayır olmuyor diye yorumlar gördüm. Ve cüzdan kodunun boşa gitsin istemiyorum.

Steam cüzdanı kodlarının ülke kısıtlaması var mı?

Evet. Her Steam kullanıcısının hesabı, Steam istemcisinde sağ üstte görebileceğiniz bir para birimiyle ilişkilendirilmiştir. Steam hesabınızın para biriminden farklı bir para birimine sahip Steam cüzdanı kodunu etkinleştirirken bir hatayla karşılaştırabilirsiniz.

Steam cüzdanı kodlarının ülke kısıtlaması var mı?

Evet. Her Steam kullanıcısının hesabı, Steam istemcisinde sağ üstte görebileceğiniz bir para birimiyle ilişkilendirilmiştir. Steam hesabınızın para biriminden farklı bir para birimine sahip Steam cüzdanı kodunu etkinleştirirken bir hatayla karşılaştırabilirsiniz.

Peki bölgesini VPN ile değiştirsem her türlü alamaz mıyım?

Peki bölgesini VPN ile değiştirsem her türlü alamaz mıyım?
Atacağı Steam cüzdan kodu Global bir kodsa kura göre bakiyenize yansıtılır. Global değilse olmaz. VPN ile bölge değiştiremezsiniz. İndirimli skin alabilir, siz de aldığı o skini %15 komisyon ile Steam'de satabilirsiniz.

Yaklaşık 3 sene önce 600$ steam kodu aldımdı. 200$ şeklinde. Hepsini sıkıntısız şekilde aktif edip TL cinsinden bakiye elde ettim. (Keşke saklasaydım kodları :).)

1 hafta önce de msi tarafından 400₺ kod geldi 100₺ şeklinde. Onları da sıkıntısız şekilde yükledim.

Ama msi Reward sitesinde Türkiye, Arjantin ve Rusya'da geçersiz olduğu yazıyor. İsterseniz minimum bir tutar ile deneyin derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı