Yurtdışından alınan Steam cüzdan kodu Türkiye'de kullanılır mı?

Htirz7

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar, yurtdışında yaşamaktayım ama Steam hesabımı Türkiye içerisinde kurduğum için oyunlar TL ile alınıyor. Burada satılan Steam cüzdan kodları ise Euro üzerine. Ben şimdi burada olan Steam cüzdan kodlarını alıp Türkiye'de açtığım Steam hesabımda kullanabilir miyim, kullanırsam bana 20 Euro kaç TL olarak gelir?

Moderatörler yanlış bilgilendirme diye işaretlemiş! Benimde steam bölgem Türkiye. Fakat Amazon.com'dan aldığım steam 20$ - 50$ kodlarını sorunsuz kullanıyorum. Güncel kurdan çevrilip hesabıma ekleniyor. Ayrıca bilgisi olmayan tahminlerle yorum yapmasın!
Güncel kur derken mesela şimdi 20 Euro 120 TL ise benim hesabıma 120TL olarak gelir değil mi?

Nasıl yapıyorsun?
Once butun cihazlarimdaki hesaplardan cikiyorum ki son gorunun IP benim istedigim yerde olsun. Sonra VPN kullanarak steam'e bilgisayarimda aciyorum. Sonra hesap detaylari>steam market ulkesi ve ordan VPN'le acik olan ulkeyi seciyorum. Ondan sonra yeni sayfada adres bilgilerini isteyen bir bolum cikicak, oraya istedigin gibi sallayabilirsin ben sacma sacma yerler ve adlar yaziyorum. En son market ulkesini guncellestir diye birsey vardi ona tikliyorum ve bitti. Artik sectigin ulkedeki kurda aliyorsun oyunlari.
Benim onerdigim Tunnel Bear VPN ve ordan Brazilya'yi secmen.

Once butun cihazlarimdaki hesaplardan cikiyorum ki son gorunun ıp benim istedigim yerde olsun. Sonra VPN kullanarak Steam'e bilgisayarimda aciyorum. Sonra hesap detaylari>Steam market ulkesi ve oradan VPN'le acik olan ulkeyi seciyorum. Ondan sonra yeni sayfada adres bilgilerini isteyen bir bolum çıkacak, oraya istedigin gibi sallayabilirsin ben sacma sacma yerler ve adlar yaziyorum. En son market ulkesini guncellestir diye bir şey vardi ona tikliyorum ve bitti. Artik sectigin ulkedeki kurda aliyorsun oyunlari.
Benim onerdigim tunnel bear VPN ve oradan Brazilya'yi secmen.

Yardımın için sağ ol ama o sistem değişti :( ben de dolar şu an onu TL yapmak için artık TL olan bir kart ile satın alım gerçekleştirmek gerekiyor. Steam cüzdan kodu(internetden herhangi bir siteden aldım Steam'dan değil) denedim ama değişmedi.
@xentLee
Aynı şey tam terside olabilir mi TR'den başka ülkeye?

Ben hep deniyorum oluyor.

Artı -1 Eksi
Yardımın için sağ ol ama o sistem değişti :( ben de dolar şu an onu TL yapmak için artık TL olan bir kart ile satın alım gerçekleştirmek gerekiyor. Steam cüzdan kodu(internetden herhangi bir siteden aldım Steam'dan değil) denedim ama değişmedi.

Ben hep deniyorum oluyor.
Ben 1 hafta once hesabimi TL'ye cevirdim Brasilya Dolarindan ve bana oyle birsey sormadi. Ilginc :D

Ben 1 hafta once hesabimi TL'ye cevirdim brasilya dolarindan ve bana oyle bir şey sormadi. Ilginc :D.

Tam olarak burada yazıldığı gibi. Şu an bile değişemedim 3 gün sonra umarım değişebilirim.

Dosya Ekleri

• bandicam 2020-09-25 20-56-37-038.jpg
    bandicam 2020-09-25 20-56-37-038.jpg
    32,6 KB · Görüntüleme: 681

Geri
Yukarı