Yurt dışından Amazon sipariş süreci nasıl işliyor?

ByDead

Picopat
Daha fazla  
Yurt dışından Amazon ile ilk alışverişimi yapmayı düşünüyorum ancak sorun yaşar mıyım bilmiyorum. Gümrük vergi gibi şeyler sorun yaşatır mı? Kargo fiyatı ücretsiz mi ilk siparişte? Ürünün satıcısı Amazon değil ancak gönderimi Amazon sağlıyor ben müdahale etmeden sorunsuz gelir mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220425-081222_Amazon Shopping.jpg
    Screenshot_20220425-081222_Amazon Shopping.jpg
    37 KB · Görüntüleme: 61
Son düzenleyen: Moderatör:
Yurt dışından Amazon ile ilk alışverişimi yapmayı düşünüyorum ancak sorun yaşar mıyım bilmiyorum. Gümrük vergi gibi şeyler sorun yaşatır mı? Kargo fiyatı ücretsiz mi ilk siparişte? Ürünün satıcısı Amazon değil ancak gönderimi Amazon sağlıyor ben müdahale etmeden sorunsuz gelir mi?

Çoğunlukla sorunsuz geliyor. Ancak form isteme durumları var ki çile.

Amazon de aracılığı ile bir ayna siparişi vermiştim, ürün prime ile alındı fakat bir sonraki gün dhl ile elime ulaştı, herhangi bir sorun yaşamadım, 10 ila 15 tl arası bir vergi ödemiştim galiba.

Amazon de aracılığı ile bir ayna siparişi vermiştim, ürün prime ile alındı fakat bir sonraki gün dhl ile elime ulaştı, herhangi bir sorun yaşamadım, 10 ila 15 tl arası bir vergi ödemiştim galiba.
Vergiyi ürün gelince kapıda mı ödedin yoksa satın alırken mi?

Vergiyi ürün gelince kapıda mı ödedin yoksa satın alırken mi?
Ürünü sepetine ekle, ödeme ekranına gel, sağ kısımda ortalama bir vergi çıkarıyorsa o tutarı senden alıyor, fakat ben kapıda ödedim vergiyi, amazonda ürünün sadece fiyatını ödedim, üründen ürüne değişiyor

Yeni konular

Geri
Yukarı