Yurt dışından arayan tanımadığım numara

Humbel

Hectopat
Makaleler
1
Bu yurt dışından aranma işi bana da denk geldi en sonunda maalesef ki +92 numaralı eleman 2 kere çaldırıp hemen kapattı WhatsApp üzerinden.
Ben de şikayet ettim ve engelledim.
Kendisi ilk Hint birinin ppsini kullanıyordu sonra değiştirmiş ppsini, başka birininkini koymuş.
Bu tarz aramaları durdurmak için engellemek dışında başka yapılacak bir şey var mıdır?

Hocam beni de birkaç kere aradılar genelde Hindistan, Pakistan vb. yerlerden arıyorlar dolandırıcı olduklarını düşünüyorum. Numaranızı verdiğiniz sitelere dikkat edin, evet hemen arayıp kapatıyorlar.

Bu yurt dışından aranma işi bana da denk geldi en sonunda maalesef ki +92 numaralı eleman 2 kere çaldırıp hemen kapattı WhatsApp üzerinden.
Ben de şikayet ettim ve engelledim.
Kendisi ilk hint birinin ppsini kullanıyordu sonra değiştirmiş ppsini, başka birininkini koymuş.
Bu tarz aramaları durdurmak için engellemek dışında başka yapılacak bir şey var mıdır?

Beni de Temmuz'un başında zır zır arıyorlardı engelledim, her birini sonra aramayı bıraktılar.

O numaralara yazdığınızda, size görevler verip karşılığında para veriyorlar. Muhtemelen sürekli bir yerlerden para çeviriyorlar işleri ilerletince sizi dolandırıyorlar.

Hocam beni de birkaç kere aradılar genelde Hindistan, Pakistan vb. yerlerden arıyorlar dolandırıcı olduklarını düşünüyorum. Numaranızı verdiğiniz sitelere dikkat edin, evet hemen arayıp kapatıyorlar.

Google, Discord gibi bilindik siteler dışında vermiyorum numaramı. Yani bet siteleri falan asla ama nasıl buldular bilemedim.
Mesaj dahi yazmadan engelledim numarayı zaten direkt.

O numaralara yazdığınızda, size görevler verip karşılığında para veriyorlar. Muhtemelen sürekli bir yerlerden para çeviriyorlar işleri ilerletince sizi dolandırıyorlar.

Bazı yerlerde denk gelmiştim hatta önden para yollayıp sonra dolandırıyorlarmış vs diye, ilk defa başıma gelince ben de şaşırdım.

Geri
Yukarı