Yurt dışı telefon kullanımı

Olmaz kayıtlı değilse kullanım süresi bitince durmadan para verirsiniz, bu da yasa dışı oluyor bence uğraşmaya değmez, alıyorsanız da parasını verip kayıt ettirmeniz lazım pasaportla. Ücreti ise 31, 692 TL

Şu an hiç kullanılmamış çift SIM bir iPhone alırsanız; 8 ay bu yıl, 8 ayda bir sonraki yıl olmak üzere 16 ay kullanabilirsiniz ama sonra kapanır yine kullanıma.

Yurt dışı telefon almak mantıklı olur mu sizce? iPhone.

Alman gayet mantıklı olur. Alınmaz diyenler kendileri %103 vergi bayılarak buradan aynı paraya daha düşük modelli telefon almayı seçen tipler. Kaydettirmek için mantıklı değil tabii ki. Kaydettirmeden kullanım ise şöyle oluyor:
Şimdi şöyle ki bu ay içinde alırsan ağustos 2025'e kadar kapanmadan kullanabilirsin. Sonra da kapandığında bir tane eski bir 6S, SE1 gibi cihaz alıp SIM kartı ona takıp son 4 ayı iCloud arama yönlendirme ile kullanacaksın alırsan yani 2 telefon taşırsın ama gene yurt dışı telefonu kullanırsınız son 4 ay da. Zaten her 1 Ocak'ta 8 ay hakkın geri geliyor. iCloud arama yönlendirme Apple'ın kendi özelliğidir.

Alman gayet mantıklı olur. Alınmaz diyenler kendileri %103 vergi bayılarak buradan aynı paraya daha düşük modelli telefon almayı seçen tipler. Kaydettirmek için mantıklı değil tabii ki. Kaydettirmeden kullanım ise şöyle oluyor:
Şimdi şöyle ki bu ay içinde alırsan ağustos 2025'e kadar kapanmadan kullanabilirsin. Sonra da kapandığında bir tane eski bir 6s, SE1 gibi cihaz alıp SIM kartı ona takıp son 4 ayı iCloud arama yönlendirme ile kullanacaksın alırsan yani 2 telefon taşırsın ama gene yurt dışı telefonu kullanırsınız son 4 ay da. Zaten her 1 Ocak'ta 8 ay hakkın geri geliyor. iCloud arama yönlendirme Apple'ın kendi özelliğidir.

Arkadaş iyi hoş diyorsun da sence uğraşmaya değer mi 2 telefonla gezmeye vs bence hiçbir şekilde yurt dışı telefon alınmamalıdır, alınıyorsa da kayıt yaptırılmalıdır. Bütçene göre ya bir telefon alırsın ya da bekler para biriktirisin bu kadar basit, her şeyin özellikle teknolojik ürünlerin pahalı olduğunu biz de biliyoruz, Android telefonlar da yurt dışı alınabilir ancak iPhone kesinlikle yurt dışı alınmamalıdır. Benim çok arkadaşım var iPhone 14 Pro Max alıp uzattıramayıp elinde patlayan, alıyosan garantili faturalı alacaksın kafan rahat olacak 2 3 gün sonra bozulunca kapı kapı gezip dolandırılmayacaksın kapiş.

Arkadaş iyi hoş diyorsun da sence uğraşmaya değer mi 2 telefonla gezmeye vs bence hiçbir şekilde yurt dışı telefon alınmamalıdır, alınıyorsa da kayıt yaptırılmalıdır. Bütçene göre ya bir telefon alırsın ya da bekler para biriktirisin bu kadar basit, her şeyin özellikle teknolojik ürünlerin pahalı olduğunu biz de biliyoruz, Android telefonlar da yurt dışı alınabilir ancak iPhone kesinlikle yurt dışı alınmamalıdır. Benim çok arkadaşım var iPhone 14 Pro Max alıp uzattıramayıp elinde patlayan, alıyosan garantili faturalı alacaksın kafan rahat olacak 2 3 gün sonra bozulunca kapı kapı gezip dolandırılmayacaksın kapiş.

Çok konuşmuşsun ama boş konuşmuşsun. 2 telefonla uğraşmıyorsun kardeşim zaten. Son 4 ay SIM kartını sadece ona takıp dediğim özelliği aktif edip kullanıyorsun. Misal kafeye mi gittin, AVM'ye gittin otoparkta araban duruyor. Atıyorsun 6S'i arabaya sen gene hayatına devam ediyorsun yurt dışı telefonunla. Bunu uğraş olarak görüyorsan almazsın bu kadar basit bu senin şahsi fikrin. Senin arkadaşların 8 ay hakları bittiğinde telefoncuların yaptığı IMEI uzatma yoluna gidip yasal olmayan yolu deneyip ellerinde patlamış cihazları. Sahtekarlık yapmaya hava hoş patlarsan ağlamayacaksın kapiş. Benim dediğim yol Apple'ın kendi özelliği patlama riskin yok. Yurt dışı alınınca kayıt ettirilmelidir diyorsun ettir ne ala hazinemize bağış yaparsın, ama şunu da unutma 31K saf vergiye vereceğine gidersin bir tane daha 15Pro alırsın yurt dışından son 4 ay muhabbetiyle de uğraşmana gerek kalmaz gider kombinine göre kullanırsın ben bu kafadayım her zaman. Merak etme milyonda bir bozulan alet bunlar sıkıntı çıktığında da yaptırırken rahatsız olmaz zaten alan kişi %kaç bin kârla aldı alırken zaten. Garantili, faturalı alıp Apple'a gittiğinde sana öyle bundan 10 sene önceki gibi değeri vermiyorlar hatırlatayım. iPhone kısmının garantisi berbat ülkemizde.

Geçen sene yurt dışı 11 Pro Max'ım vardı 4 ay normal SIM kartımı takıp kullanıyordum, 4 ayı dolunca Türk Telekom'a gidip e sime geçmek için para ödüyordum(o zaman 150TL'ydi şu an ne kadar bilmiyorum) esimide 4 ay kullandıktan sonra eylül ayında 8 ayı doluyordu eski bir 6S im vardı ona geçiyordum 4 ayda öyle kullanıyordum tabii 2 telefon taşımanın sıkıntısınıda çekiyordum, yıl başı tekrar normal sime geçiş için tekrar Türk Telekom'a para öde sonra tekrar esime geçişte para öde derken küfür ederek sattım kurtuldum. Ben sattıktan hemen sonra da kayıt ücretleri uçtu zaten sattığıma daha da sevinmiştim anlayacağın yurt dışı tüm cihazlar çöp oldu. Asla tavsiye etmem şu an KVK 11 var dertsiz tasasız kullanıyorum he bütçe ne kadar bilmiyorum ama illa iPhone alacağım diyorsan asla yurt dışı alma ikinci el 8 Plus falan bak daha mutlu olursun emin olabilirsin.

Çok konuşmuşsun ama boş konuşmuşsun. 2 telefonla uğraşmıyorsun kardeşim zaten. Son 4 ay SIM kartını sadece ona takıp dediğim özelliği aktif edip kullanıyorsun. Misal kafeye mi gittin, AVM'ye gittin otoparkta araban duruyor. Atıyorsun 6S'i arabaya sen gene hayatına devam ediyorsun yurt dışı telefonunla. Bunu uğraş olarak görüyorsan almazsın bu kadar basit bu senin şahsi fikrin. Senin arkadaşların 8 ay hakları bittiğinde telefoncuların yaptığı IMEI uzatma yoluna gidip yasal olmayan yolu deneyip ellerinde patlamış cihazları. Sahtekarlık yapmaya hava hoş patlarsan ağlamayacaksın kapiş. Benim dediğim yol Apple'ın kendi özelliği patlama riskin yok. Yurt dışı alınınca kayıt ettirilmelidir diyorsun ettir ne ala hazinemize bağış yaparsın, ama şunu da unutma 31k saf vergiye vereceğine gidersin bir tane daha 15Pro alırsın yurt dışından son 4 ay muhabbetiyle de uğraşmana gerek kalmaz gider kombinine göre kullanırsın ben bu kafadayım her zaman. Merak etme milyonda bir bozulan alet bunlar sıkıntı çıktığında da yaptırırken rahatsız olmaz zaten alan kişi %kaç bin kârla aldı alırken zaten. Garantili, faturalı alıp Apple'a gittiğinde sana öyle bundan 10 sene önceki gibi değeri vermiyorlar hatırlatayım. iPhone kısmının garantisi berbat ülkemizde.

Dostum arkadaşa çok konuşmuşsun demişsin fakat asıl sen hiçbir şey bilmiyorsun o aramayı yönlendir özelliğinin aktif olması için iki telefonunda yan yana olmasını geçtim zaten yan yana olacak extra olarak aynı Wi-Fi'ya bağlı olması lazım iki cihazında yoksa arama yönlendiremezsin o yurt dışı dediğin telefonunda süresi dolunca tablet niyetine kullanıyorsan kullanırsın kimseye yanlış bilgi verme.

Son düzenleme:
Dostum arkadaşa çok konuşmuşsun demişsin fakat asıl sen hiçbir şey bilmiyorsun o aramayı yönlendir özelliğinin aktif olması için iki telefonunda yan yana olmasını geçtim zaten yan yana olacak extra olarak aynı Wi-Fi'ya bağlı olması lazım iki cihazında yoksa arama yönlendiremezsin o yurt dışı dediğin telefonunda süresi dolunca tablet niyetine kullanıyorsan kullanırsın kimseye yanlış bilgi verme.

Kimseye yanlış bilgi verdiğimiz yok. Cihazların yan yana olma koşulu veya Wi-Fi zorunluluğu da yok buyur bak Apple'ın sitesinden bizzat kaynak paylaşıyorum üstte attım tekrar atayım:
Arama yönlendiriyorsun. Ben zaten SIM kart taktığın modeli bırak kalk yurt dışı IPhone'la il değiştir bir şey olmaz gibi bir şey de demedim örnekle açıkladım. Bir kafe, AVM tarzı yerde yakın bölgelerde aramalar düşüyor. Bunu sen hariç kullananlar da söylüyor zaten. Sen sadece aynı Wi-Fi ile kullanmışsın illa Wi-Fi şartı yok ama aynı hücresel ağına bağlı olman yetiyor mesafe koşulu da dediğim gibi. Ayrıyeten çift fiziksel simli bir model alırsa E sime geçip sonra tekrar fiziksel SIM e dönme masrafından da kurtuluyor. Çin yani Asya bölgesi cihazları çift SIM ile geliyor. Bu kısmı daha konu sahibi bir şey belirtmediği için dememiştim ama bunun da bilgisini verelim. Yanlış bilgi verdiğimi düşünüyorsan yine Apple sitesinden bakabilirsin.

Kimseye yanlış bilgi verdiğimiz yok. Cihazların yan yana olma koşulu veya Wi-Fi zorunluluğu da yok buyur bak Apple'ın sitesinden bizzat kaynak paylaşıyorum üstte attım tekrar atayım:
Arama yönlendiriyorsun. Ben zaten SIM kart taktığın modeli bırak kalk yurt dışı IPhone'la il değiştir bir şey olmaz gibi bir şey de demedim örnekle açıkladım. Bir kafe, AVM tarzı yerde yakın bölgelerde aramalar düşüyor. Bunu sen hariç kullananlar da söylüyor zaten. Sen sadece aynı Wi-Fi ile kullanmışsın illa Wi-Fi şartı yok ama aynı hücresel ağına bağlı olman yetiyor mesafe koşulu da dediğim gibi. Ayrıyeten çift fiziksel simli bir model alırsa e sime geçip sonra tekrar fiziksel SIM e dönme masrafından da kurtuluyor. Çin yani Asya bölgesi cihazları çift SIM ile geliyor. Bu kısmı daha konu sahibi bir şey belirtmediği için dememiştim ama bunun da bilgisini verelim. Yanlış bilgi verdiğimi düşünüyorsan yine Apple sitesinden bakabilirsin.

Kardeşim sen arabayı bıraktın otoparka gittin 3. kata oturdun nasıl internetine bağlanacaksın diğer telefon arabada olursa, her türlü iki telefonda yanında olacak ama neyse konu o değil bende istemezdim bu kadar vergi alınmasını bende kabul etmiyorum ama yapacak bir şey yok keşke düzeltebilsek ama maalesef düzeltemiyoruz yurt dışı cihaz bir dönem gerçekten avantajlıydı bende geçmişte çok kullandım hatta o zamanlar geçici kayıt uzatma falan vardı hiç kapanma derdi yoktu önce onu kaldırdılar şimdi de kayıt ücreti olmuş 30k e sime geçincede extra para veriyorsun hadi o olmasa belki diyeceğim. Şu an yurt dışı cihaz aşırı mantıksız onu anlatmaya çalışıyorum yine de alacak olan alsın herkesin kendi fikri isteyen alır kullanır.

Kardeşim sen arabayı bıraktın otoparka gittin 3. kata oturdun nasıl internetine bağlanacaksın diğer telefon arabada olursa, her türlü iki telefonda yanında olacak ama neyse konu o değil bende istemezdim bu kadar vergi alınmasını bende kabul etmiyorum ama yapacak bir şey yok keşke düzeltebilsek ama maalesef düzeltemiyoruz yurt dışı cihaz bir dönem gerçekten avantajlıydı bende geçmişte çok kullandım hatta o zamanlar geçici kayıt uzatma falan vardı hiç kapanma derdi yoktu önce onu kaldırdılar şimdi de kayıt ücreti olmuş 30k e sime geçincede extra para veriyorsun hadi o olmasa belki diyeceğim. Şu an yurt dışı cihaz aşırı mantıksız onu anlatmaya çalışıyorum yine de alacak olan alsın herkesin kendi fikri isteyen alır kullanır.

Ve o telefonu kullanmak için tek arama gelip gelememesi değilki mutlaka diğer telefonun internetini paylaşacaksın veya Wi-Fi'ya bağlanıcaksınki sosyal medyaya vs girebilesin yoksa hiçbir işe yaramıyor o telefon ne yapayım öyle Pro bilmem ne Max olmasını o saatten sonra telefonu masaya koyup havamı atacağım millete.

Güzel kardeşim telefonu bir kere bağladın diyelim verdiğin örnekten gidelim. Zaten son 4 ay cihazlar eşli oluyor diyelim bağlantı koptu zoru başardın tekrar eşledin arabadan inmeden. Burada zor olan ne? Bağlantı kopmuyor merak etme bağladıktan sonra da. E SIM konusu da üstte dedim alternatifi var her şeyin. Asya bölgesi cihazı alırsa zaten çift fiziksel SIM kullanıyorlar. 1. SIM yuvasında 4 ay hakkın dolduğunda iğneyle SIM kartı çıkarıp diğer yuvaya takıyorsun bitti bu. Kendi fikrinizi empoze etmeyin insanlara. Olabilir bu yöntemi sevmeyebilirsin ancak sen halihazırda olan özellikleri de inkar edip benim yanlış bilgi verdiğimi iddia ettin az önce? Ha belki konu sahibine de mantıklı gelmez orası ayrı. Bana anlatmanıza gerek yok bunları ben sadece son 4 ay için en güvenli yöntemi izah ettim. Tekrar diyorum o saf vergiye verilen 31K yerine de eğer o kadar bütçesi varsa gider tekrar 2. yurt dışı telefon alır son 4 ayı da düşünmez. Herhal yukarıda bende yurt dışını mantıklı bulanlardanım.

Ve o telefonu kullanmak için tek arama gelip gelememesi değilki mutlaka diğer telefonun internetini paylaşacaksın veya Wi-Fi'ya bağlanıcaksınki sosyal medyaya vs girebilesin yoksa hiçbir işe yaramıyor o telefon ne yapayım öyle Pro bilmem ne Max olmasını o saatten sonra telefonu masaya koyup havamı atacağım millete.
Zaten hücresel ağını paylaştıktan sonra gelen aramalar da düşüyor aynı zamanda internete de giriliyor sen ne sanıyorsun atari mi bunlar? Ya siz yurt dışı 11 Pro falan kullandığınıza emin misiniz yoksa şaka mısınız? Birçok insan bu yöntemle kullanıyor telefonunu gayet de mutlular görüyorum çevremde olsun diğer forumlarda olsun. Lütfen daha fazla sallamayın açın üstte attığım makaleyi okuyun internet paylaşımından da anladığınız falan yok daha fazla yanıltıcı bilgi vermeyin konu sahibine de.

Geri
Yukarı