Yurt dışından bilgisayar toplattırmak kârlı mıdır?

BayGörkem

Hectopat
Yer
İstanbul
Benim önceden almaya karar verdiğim bir sistemi Almanya'da yaşayan halam sayesinde yurt dışından getirtirsem kârlı mı olurum yoksa zararlı mı? Aldığım ürünlerin garantisi nasıl olur Türkiye'den mi almak mantıklı yoksa yurt dışından mı? Bu konular hakkında beni bilgilendirir misiniz? Şimdiden herkese teşekkürler.

Getirtmek istediğim parçalar;
  • İşlemci: Intel Core i9-9900K
  • RAM: 16 GB
  • Ekran kartı: GeForce RTX 2080 Ti

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim önceden almaya karar verdiğim bir sistemi Almanya'da yaşayan halam sayesinde yurt dışından getirtirsem kârlı mı olurum yoksa zararlı mı? Aldığım ürünlerin garantisi nasıl olur Türkiye'den mi almak mantıklı yoksa yurt dışından mı? Bu konular hakkında beni bilgilendirir misiniz? Şimdiden herkese teşekkürler.

• RAM: 16 GB
  • Ekran kartı: GeForce RTX 2080 Ti
Ekran kartı mantıklı ama işlemci de garip bir şekilde fark yok. İşlemciyi Türkiye'den al hem garantisi olur. Ekran kartını yurt dışından. Ram konusunda da sen bilirsin zaten diğerlerinin fiyatlarının yanında ram biraz değersiz kalıyor 3-5 kuruş ucuz olsun diyor isen ekran kartı ile birlikte getirttir.

• RAM: 16 GB.
  • Ekran kartı: GeForce RTX 2080 Ti.

Hocam yurt dışına akrabanız veya kendiniz giderseniz çok karlı ama Amazon gibi yerlerden alırsanız nereyse hiç kar olmuyor.
hocam 9.nesil ölü soket onun yerine başka işlemci alın ve RTX 2080 Ti alınmaz onun yerine RTX 3070 alın daha iyi

Son düzenleme:
Benzer fiyatlar var diye biliyorum. 3 aşağı, 5 yukarı aynı paraya gelecektir. Sana kalmış.

Anladım fiyatları soruşturmak lazım.
Ekran kartı mantıklı ama işlemci de garip bir şekilde fark yok. İşlemciyi Türkiye'den al hem garantisi olur. Ekran kartını yurt dışından. RAM konusunda da sen bilirsin zaten diğerlerinin fiyatlarının yanında RAM biraz değersiz kalıyor 3-5 kuruş ucuz olsun diyor isen ekran kartı ile birlikte getirttir.

Tamamdır eyvallah bilgi için.
Hocam yurt dışına akrabanız veya kendiniz giderseniz çok karlı ama Amazon gibi yerlerden alırsanız nereyse hiç kar olmuyor.
hocam 9.nesil ölü soket onun yerine başka işlemci alın ve RTX 2080 Ti alınmaz onun yerine RTX 3070 alın daha iyi[/SP

Anladım bu arada en iyi grafiklere sahip sağlam oyunları orta grafiklerde 60 FPS açabilmesi benim için yeterli önerebileceğin bir sistem var mı?

Amazon'a ve Newegg'i vakit buldukça sık sık yoklayan birisi olarak söyleyeyim. Gördüğüm kadarıyla işlemci ve SSD'ler arasında pek de fark yok, hatta işlemcinin daha pahalı olduğunu bile gördüm. Ekran kartı mantıklı, daha dün sabah 4 bine 3060 vardı...

Yeni konular

Geri
Yukarı