Yurt dışından birden fazla telefon getirmek

mehmetozgulec11

Hectopat
Herkese merhaba, Amerika'dan iki telefon almayı düşünüyorum biri eski telefonum biri yeni olmak üzere 2'sini cebime koysam 1 kapalı kutuyu da valize koysam sizce sorun olur mu? Gümrükte cebimdeki iki taneyi sorarlar mı? Sorarlarsa ikisini de kullanıyorum demeyi düşünüyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba,
Daha fazla bile getirebilirsiniz ancak burda kayıt ettirme durumlarını nasıl yapacaksınız?
Kayıt esnasında sim kart-TC uyumu var artık. O kısma dikkat edin.

Merhaba,
Daha fazla bile getirebilirsiniz ancak burda kayıt ettirme durumlarını nasıl yapacaksınız?
Kayıt esnasında sim kart-TC uyumu var artık. O kısma dikkat edin.
Annesine getireceği için halledilir ve kayıt için önümüzdeki sene 8. aya kadar süresi olacak neredeyse.

Bir tane de ben istiyorum. :) Avrupada çok zam yaptı Apple bu sefer İtalya da pahalı şuan.

"Ticaret Bakanlığı’nın düzenlemesine göre bir kişi yurt dışından 3 yılda 1 cihaz getirebilmektedir. Bu düzenleme çerçevesinde cihaz kaydı yapılan cihazın, sadece kayıt yaptıran pasaport sahibinin TC. Kimlik Numarasına kayıtlı GSM hatlarıyla kullanabileceğinden kayıt hakkının bir başkasına devredilmesi mümkün olmamaktadır."

"Daha önce kayıt yaptırdıysanız, kayıt yaptırdığınız yıl ve takip eden 2 yıl yeni kayıt hakkınız bulunmaz. Bundan sonraki yılın girmesiyle (1 Ocak itibariyle) kayıt hakkınız doğar. Yeni cihaz kaydı yapabilmeniz için en son tarihli cihaz kaydınıza ait yurda giriş tarihi üzerinden en az üç takvim yılının geçmesi gerekir."

Yeni konular

Geri
Yukarı