Yurt dışından ekran kartı alıp satmak mantıklı mı?

Bilgici1

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar arkadaşlar, bizim ıraq'ta bir akrabamız var. Ve sizce ekran kartı getirip burada satmak sizce mantıklı mı? Bu işe girilir mi? Bildiğim kadarıylar 15K'lık bir ekran kartını 9K'ya alabiliyoruz.

Gümrükten nasıl geçirmeyi planlıyorsunuz?

Hocam mesela bir kişi 2 tane telefon alabiliyor oradan Türkiye'ye ve KDV falan hiçbir şey ek olarak koymuyor 😉
2 ekran kartına bir şey demezler 😀
Üstüne ek vergi falan yok 😀
Merhaba :)
Tatmin edici bir kâr oranı bırakacaksa mantıklı. Böyle yapanlar var. Tabii sıkıntıları da var.
Hocam ne gibi sıkıntıları var?

Hocam mesela bir kişi 2 tane telefon alabiliyor oradan Türkiye'ye ve KDV falan hiçbir şey ek olarak koymuyor 😉
2 ekran kartına bir şey demezler 😀
Üstüne ek vergi falan yok 😀

Hocam ne gibi sıkıntıları var?
Bişey demelerini geçtim. Hani gümrükte kutu açılımı yapılıyor diye biliyorum. Kutusu açılmış bir ekran kartını nasıl satacaksınız mesela? Benim bildiğim Türk insanı direk %20 indirim yap kutu açılmış der.

Bişey demelerini geçtim. Hani gümrükte kutu açılımı yapılıyor diye biliyorum. Kutusu açılmış bir ekran kartını nasıl satacaksınız mesela? Benim bildiğim Türk insanı direk %20 indirim yap kutu açılmış der.
Hocam zaten kutulu bir şekilde bırakmıyorlar bu doğru. Fakat kutusuzda alan olabilir 🤔. 15K'lık ekran kartını 11K'ya satarım gibi 😉

Hocam zaten kutulu bir şekilde bırakmıyorlar bu doğru. Fakat kutusuzda alan olabilir 🤔. 15K'lık ekran kartını 11K'ya satarım gibi 😉
Şu şeyi de araştır hazır bu işe girerken, millet Amazon'dan kutusu açılmamış ekran kartları da getirebiliyorlar ucuza. Eğer taktiğini çözebilirsen o da iş görür aslında. Mesela Türkiye de satılan RTX 3060 11-12k iken Japonya'da birimi çeviriyorsun 6.5k'dan satılıyor tabi kargo ücreti var mı bilmiyorum varsa ekstradır. Senin dediğin taktikte iş yapar ama ilk referesanlar çok önemli.

Şu şeyi de araştır hazır bu işe girerken, millet Amazon'dan kutusu açılmamış ekran kartları da getirebiliyorlar ucuza. Eğer taktiğini çözebilirsen o da iş görür aslında. Mesela Türkiye de satılan RTX 3060 11-12K iken Japonya'da birimi çeviriyorsun 6.5K'dan satılıyor tabii kargo ücreti var mı bilmiyorum varsa ekstradır. Senin dediğin taktikte iş yapar ama ilk referesanlar çok önemli.

Hocam peki yurt dışından Laptop ve iPad getirsem garantisiz diye satsam sizce satılır mı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı