Yurt dışından ekran kartı getirmek

Ella Freya

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
14
Yer
Ötüken
Artık her ay yurt dışından 1-2 tane ekran kartı getirme fırsatım var. Fiziksel olarak kutusuz gelecek. Galiba kutulu gelirse vergi keserler diye düşünüyorum. O yüzden tamamen çıplak getireceğim. Hollanda da olan kartlar Almanya'ya göre daha ucuz. Ama tek bir sıkıntım var orta Avrupa içindeki mağazaları bilmiyorum. Tek bildiğim MediaMarkt ve saturn. Önceden bu işi yapmış olan arkadaşlar bilgilendirebilir mi? Çünkü vergisiz alıp buradaki fiyattan 300-400 lira aşağıya satacağım. Güzel kar edebilirim.

Ne yapayım kutulu getirince vergi kesiliyor anlamı kalmaz.

Modeline göre ayarlarım onu.

Kutuluya vergi kestiği kesin mi? Ekran kartı benim zarar görmesin diye kutusunda getiriyorum öyle iş mi olurmuş. Havluya sarınca ne değişiyor.

Kutuluya vergi kestiği kesin mi?
Bazı sınırlarda gümrüklerin içinde X-Ray makineleri var tırlar için. Adamlar donuna kadar görüyor. Kutulu şekilde üstünde barkod olan ürünü görürlerse vergi keseler. Aynı şey havaalanlarında bavullarda da var. Ayrıca tır kabininin belli başlı yerleri çok güvenli ve sarsılmaz. Kutunun içine havalı poşete koyduğum zaman 3000 KM de olsa hiçbir yerine zarar gelmeyecek.

1 tane kart için bir şey demiyorlar. Kelle başı her cinsten 1 adet bir şey getirebiliyorsun. Ama tırın içini de kaçakcı gibi doldurursan araştırıp gene keserler vergiyi.

Para konusuna gelirsem 3060Ti olan bir model 600 euro yani 9700 TL. Aynı model kart ortalama 13-14K Türkiye içinde. Sahibindene koyduğum zaman satacağımdan eminim. Hatta buradan da ilan açarım ihtiyacı olan yararlanır.

Geri
Yukarı