Yurt dışından ekran kartı alıp satmak mantıklı mı?

Gümrükten nasıl geçirmeyi planlıyorsunuz?

Hocam çok zor değil. Dolap koyar bagaja dolap'ada gizli bir bölme koyar veya gümrük vergisini ödeyip alır. Bende Çin'den ekran kartı almıştım satıcı ile anlaştık fiyat etiketine 100 TL yazdı ve gümrük vergisi 50 TL ödedim. Çok zor değil maximum 400 TL öder.

Arkadaş Gümrük ile ilgili birşey sormamış siz başlatmışsınız.

Hocam çok zor değil. Dolap koyar bagaja dolap'ada gizli bir bölme koyar veya gümrük vergisini ödeyip alır. Bende Çin'den ekran kartı almıştım satıcı ile anlaştık fiyat etiketine 100 TL yazdı ve gümrük vergisi 50 TL ödedim. Çok zor değil maximum 400 TL öder.

Kdv yok vergi falan yok. 1 kişi 2 şey getirebiliyormuş. Mesela 1 telefon 1 tablet gibi.

Hocam 2 tane satacaksanız hiç bu işe girmeyin. 2 - 3 k kar için uğraşmanıza gerek yok. Yapacaksanız toptan 10 - 20 tane alın öyle yapın veya ilk bunları SATA SATA kar edin sonra toptan alın.

Hocam 5 kişi gelse 5 kişi ikişer getirse 😉
10 adet 😀
Hocam bekleyin oranın ekran kartı fiyatlarını atacağım şimdi.

RTX 3060 12 GB = 9.460 TL.
RTX 3060 Ti 12 GB = 9.674 TL.
RTX 2070 12 GB = 7.705 TL.
GTX 1660 8 GB = 6.421 TL.
RX 580 8 GB = 4.281 TL.

Son düzenleme:
Şu şeyi de araştır hazır bu işe girerken, millet Amazon'dan kutusu açılmamış ekran kartları da getirebiliyorlar ucuza. Eğer taktiğini çözebilirsen o da iş görür aslında. Mesela Türkiye de satılan RTX 3060 11-12k iken Japonya'da birimi çeviriyorsun 6.5k'dan satılıyor tabi kargo ücreti var mı bilmiyorum varsa ekstradır. Senin dediğin taktikte iş yapar ama ilk referesanlar çok önemli.
Nerede 12000 TL RTX 3060 Söyle alayım.

Tamam da getiren adam kardan pay istemeyecek mi? İki tane ekran kartı büyük valizin neredeyse yarısı.

Hocam mesela bizim akraba gelirken 5 tane falan getirebilir. 5 tane RTX 3060 getirebilir. Ya da tek gelse 2 tane getirebilir. Hocam bir de RX 580 sizce fazla ucuz değil mi? 4K'ya geliyor 8 GB versiyonu.

NOT: Getiren adam bizim akraba ve getirirken pay istemez :) Fiyatı belli zaten.

Hocam mesela bizim akraba gelirken 5 tane falan getirebilir. 5 tane RTX 3060 getirebilir. Ya da tek gelse 2 tane getirebilir. Hocam bir de RX 580 sizce fazla ucuz değil mi? 4K'ya geliyor 8 GB versiyonu.

NOT: Getiren adam bizim akraba ve getirirken pay istemez :) Fiyatı belli zaten.
Birden fazlası kart için olay ticarete girdiği için yüksek ihtimalle getirdiğiniz kart sayısı kadar %20 vergi eklerler. Örneğin yurt dışından getirdiğiniz bir telefonu 3 yılda bir kez kayıt ettirebiliyorsunuz gibi bazı önlemler var. Onları iyi araştırmanız lazım.

Birden fazlası kart için olay ticarete girdiği için yüksek ihtimalle getirdiğiniz kart sayısı kadar %20 vergi eklerler. Örneğin yurt dışından getirdiğiniz bir telefonu 3 yılda bir kez kayıt ettirebiliyorsunuz gibi bazı önlemler var. Onları iyi araştırmanız lazım.

Evet hocam işi ticaret vurduğunuzda ve istediğiniz kadar getirdiğinizde vergi oluyor. Fakat diğer türlü 2 tane getirilir. Hocam tablet getirse daha mı iyi olur sizce? Mesela Tab S6 Lite 1K'ya satılıyor.
Veya iPad falan.

Yeni konular

Geri
Yukarı