Yurt dışından gelen istenmeyen WhatsApp aramaları

jojox

Femtopat
Daha fazla  
5 gündür WhatsApp'ta asyalı kız profil fotoğrafıyla çeşitli Afrika ülkelerinden gelen aramalarla rahatsız ediliyorum. Çaldırıp kapatıyorlar. Şikayetvar'da güncel olarak benim sorunumu yaşayan insanlar var. Bu sorunu kökünden nasıl çözebilirim? Telefonumu uygulamadan yurt dışı aramalara kapatabiliyor muyum?

Dosya Ekleri

• 39ef1ce8-8102-416b-bd97-416e25aa534e.jpg
    39ef1ce8-8102-416b-bd97-416e25aa534e.jpg
    67,1 KB · Görüntüleme: 359
Son düzenleyen: Moderatör:
Uygulamadan yurt dışı aranmasına bildiğim kadarıyla kapanmıyor ama ayarlardan sadece sizi rehberinizdeki kişiler çaldırabilir şeklinde ayarlanabiliyordu diye hatırlıyorum. Bir buna bakmanızı tavsiye ederim. Tam olarak nerede olduğunu hatırlamıyorum da sanki böyle bir ayar vardı diye hatırlıyorum.

Uygulamadan yurt dışı aranmasına bildiğim kadarıyla kapanmıyor ama ayarlardan sadece sizi rehberinizdeki kişiler çaldırabilir şeklinde ayarlanabiliyordu diye hatırlıyorum. Bir buna bakmanızı tavsiye ederim. Tam olarak nerede olduğunu hatırlamıyorum da sanki böyle bir ayar vardı diye hatırlıyorum.
Evet böyle bir ayar varmış. Kapatmak istemiyorum ama şu anlık bu ayarı aktif tutmakta fayda var. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_7255.jpeg
    IMG_7255.jpeg
    176,1 KB · Görüntüleme: 493
Doğru hatırlıyormuşum, geri dönüşünüz için teşekkürler. Eğer kapatmak istemiyorsanız da doğrudan +90 dışından gelen numaraların çağrısını reddedin ve engelleyin. +90 Türkiye'nin alan kodudur, +90 dışından gelen numaralar doğrudan yurt dışı numarasıdır ve şahsen durduk yere bir yurt dışı numarasının da arayacağını sanmıyorum. %99 ihtimalle dolandırıcı oluyor ve bunların önüne geçebilmenin pek bir yolu da yok maalesef. Engelliyorsun, bu sefer de farklı numaralardan yazıyorlar. Bir türlü bitmiyorlar, her ne kadar engellesen de gene de yazacaklar.

Geri
Yukarı