Yurt dışından gelen aramalar

Bjk21

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
İyi günler. Birkaç ay önce WhatsApp uygulaması üzerinden bana yabancı bir ülkenin numarasından mesajlar geldi. Birkaç hafta önce ise başka bir numara WhatsApp uygulaması üzerinden aradı. Bugün tekrardan başka bir numara aradı. Bu neden oluyor ve nasıl engelleyebilirim?

İyi günler. Birkaç ay önce WhatsApp uygulaması üzerinden bana yabancı bir ülkenin numarasından mesajlar geldi. Birkaç hafta önce ise başka bir numara WhatsApp uygulaması üzerinden aradı. Bugün tekrardan başka bir numara aradı. Bu neden oluyor ve nasıl engelleyebilirim?
Çoğu kişide oluyor numaralar satıldığından.

Arayanları engelleyip operatörünüz ile iletişime geçmeyi denediniz mi?
Ahlak dışı siteler ile çok alakalı olduğunu sanmıyorum.

Ahlak dışı sitelerle de alakam yok.

Ahlak dışı sitelerle de alakam yok.

Ahlak dışı sitelerle alakalı değil, e-Devlet'e kayıtlı 85 milyon kişilerin kişisel verileri satıldı. (devlet tarafından)

Bir açıklama gelmişti:
Cumhurbaşkanlığı dijital dönüşüm ofisi, "85 milyon kişinin e-Devlet bilgileri çalındı" iddiasını yalanladı: e-Devlet kapısı altyapısında herhangi bir veri sızıntısına rastlanmamıştır.

Veri "sızıntısı" yoksa, içeriden biri satmıştır. Net.

Anlaşılan dolandırıcıların, dolandırma sezonu açılmış gibi gözüküyor. Sürekli farklı numaralarla arayıp duruyorlar. Bu durumda yapabilecek bir şey maalesef yok. Her aradıklarında engelleyeceksiniz, başka bir yolunun olduğunu sanmıyorum.

Maalesef son günlerde tanımadığım etmediğim garip garip yurtdışı numaralarından mesaj geliyor. Arama yapan bile oldu. Hele 0850 ile başlayan numara istilasından bahsetmiyorum bile. Bir insanın rızası olmadan aramak, mesaj atmak ve üstelik bunu sürekli yapmak açıkça tacizdir. Ne diyeyim bilmiyorum. Tam bir rezalet. Engelleyip geçiyoruz elbette ama engelle engelle bitmiyorlar maalesef. Terbiyesiz, ahlaksızlar.

Geri
Yukarı