Yurt dışından gelen telefon nasıl açtırılır?

Astaryus

Hectopat
Selam arkadaşlar, bugün Gürcistan'a gidiyorum. Gitmişken S23 Ultra almayı düşünüyorum. Bu telefonu nasıl artırabileceğimi bilenler var mı? Şu 20 bin TL'lik açtırmadan başka alternatif bir yol var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar, bugün Gürcistan'a gidiyorum. Gitmişken S23 Ultra almayı düşünüyorum. Bu telefonu nasıl artırabileceğimi bilenler var mı? Şu 20 bin TL'lik açtırmadan başka alternatif bir yol var mı?

Ben Almanya'da yasiyorum anneme babama ve kardesime telefon aldim burada birkaç sene oldu kullaniyorlar androitlerde sorun yok saglam bir telefoncu bul IMEI attir garantili olsun ama sonra kullan telefonu miss gibi
Ayrica bir uyari telefona sürüm güncellemesi yapma babam bir kere yapti sistem farkli IMEI algiladi sanirsam ki telefon kendi kendini kapatti bir dhada acilmadi götürmedigim yer kalmadi yapabilen olmadi servisi bile yapamadi telefonu cöp oldu

Onu yapmak için paralı programları falan var telefoncularda onlarla yapıyorlar başka yollarda var ama tecrübesizsen telefonu tuğlaya çevirebilirsin uğraşma.

S23 Ultra alacak paranız varsa çıkınca S24 Ultra alın bence.

Ben Almanya'da yasiyorum anneme babama ve kardesime telefon aldim burada birkaç sene oldu kullaniyorlar androitlerde sorun yok saglam bir telefoncu bul IMEI attir garantili olsun ama sonra kullan telefonu miss gibi
Ayrica bir uyari telefona sürüm güncellemesi yapma babam bir kere yapti sistem farkli IMEI algiladi sanirsam ki telefon kendi kendini kapatti bir dhada acilmadi götürmedigim yer kalmadi yapabilen olmadi servisi bile yapamadi telefonu cöp oldu

S23 ultra yaklaşık 120 dolar masrafı okur
Şimdi arkadaşlar, bende eski xiaomi telefon var, onun imeisini verebilirim. Karadeniz civarında bu işleri yapan bildiğiniz iyi bir telefoncu var mı? Samsun olur, Trabzon olur.

Şimdi arkadaşlar, bende eski xiaomi telefon var, onun imeisini verebilirim. Karadeniz civarında bu işleri yapan bildiğiniz iyi bir telefoncu var mı? Samsun olur, Trabzon olur.
Ek olarak telefonu aldığımda direkt klarak sınırdan geçireceğim dimi? Sınırdan geçerken sorarmılar acaba?

Server kaydı yaptırabilirsiniz yerine göre 70-120 dolar arasında yapıyorlar, format ve yazılım güncellemesi yapabiliyorsunuz.

Ek olarak telefonu aldığımda direkt klarak sınırdan geçireceğim dimi? Sınırdan geçerken sorarmılar acaba?

Telefonu satın aldıktan sonra mağazada kutunun dışını bantlayıp üzerine bir etiket yapıştıracaklar. Bu ambalajı ve etiketi sınırdan geçene kadar bozmayın. Sınırda bu etiketin açılıp açılmadığına ve ambalajın açılıp açılmadığına bakabiliyorlar. Bazen geçerken elinde ne olup olmadığına bile bakmıyorlar. Bazen de elindeki poşet veya çantanın içerisine ayrıntılı olarak bakıp, ambalajı açıp içerisinde ne olduğuna bile bakabiliyorlar. Mesela sana verilen fatura benzeri belgede ismi yazan cihaz ile senin gümrükten geçirmeye çalıştığın cihaz aynı mı değil mi ona bile bakıyorlar. Ama bu bazen olabiliyor her zaman değil. Sınırdan çıkış yaptıktan sonra, yine Gürcistan gümrüğü içerisinde vergi iadesi alabileceğin bir banka noktası var. Gişeden hizmet veren bir yer burası. Orada sana verilen belgeleri ibraz ederek vergi iadesini alabiliyorsun. Bu parayı Gürcistan'ın para birimi olarak da alabilirsin, Dolar veya Euro olarak da alabilirsin. Gürcistan'ın para birimi olarak geri alırsan Türkiye'de bozacak yer bulman biraz zor olabilir. O yüzden Dolar olarak istersen daha iyi olur. Vergi iadeni aldıktan sonra Türk gümrüğüne geçeceksin. Türk gümrüğünde de elindekilere bazen bakıyorlar bazen bakmıyorlar. Genelde giriş işlemlerini yaptıktan sonra direkt geçiyorsun. Ancak kişi başına her ürün türünden 1 tane geçiriyorsan sorun yapmıyorlar. Tek kişi 10 tane telefon veya 10 tane herhangi bir ürün geçirirsen o zaman durdurmak zorunda kalıyorlar. Bu dediklerime dikkat edersen herhangi bir problem yaşaman zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı