Yurt dışından iki elektro gitar alınca vergide 150 Euro kuralı geçerli olur mu?

Osman038

Hectopat
Daha fazla  
Selamünaleyküm dostlarım yurt dışından 2 elektrogitar alacağım fakat 2 tane alacağım için fiyat 300 euro oluyor eğer farklı isimler farklı kartlar farklı adresler kullanırsam vergi gelir mi yine? Sadece soy ad aynı olacak.

Selamünaleyküm dostlarım yurt dışından 2 elektrogitar alacağım fakat 2 tane alacağım için fiyat 300 euro oluyor eğer farklı isimler farklı kartlar farklı adresler kullanırsam vergi gelir mi yine? Sadece soy ad aynı olacak.

Vergi her türlü gelecek zaten.

Ya başlık değişmiş normalde 150 euro kuralı ile alakalı.

Hocam bir tanıdığınız valize atıp kendimin diye getirmediği sürece kargoyla falan aldığınızda o kural geçerli değil diye biliyorum. Bildiğim kadarıyla yüzde 20 en az vergi çıkıyor. Kargo ücreti de varsa o da pahalı olacaktır. Bir de o gitarların sapları bolt on yani vidalı değilse sağlam gelmesi biraz zor söküp yollarlarsa bir ihtimal öyle düzgün gelebilir.

Son düzenleme:
Aleyküm selam.Almanya ya gittim ben. Valizde parfüm ve saç kurutma makinesi vardı sıkıntı olmadan gittim geldim. Valize koyarsa sıkıntı olacağını düşünmüyorum(birşey derlerse benim der geçer) ama emin olmak için internetten araştırmanı tavsiye ederim. Garantiye gelicek olursak muhtemelen garantisi tr de geçmez normal gitarcılarda yaptırırsın. Birde elektro gitarı buldun amfi sorunu var tr şartlarını düşüncek olursak iyi bir amfi 2k en az. Yapabiliyosan amfiyle beraber getirtmeye çalış ve kilo sınırını aşmasın ona dikkat et.

Aleykümselam. Almanya'ya gittim ben. Valizde parfüm ve saç kurutma makinesi vardı sıkıntı olmadan gittim geldim. Valize koyarsa sıkıntı olacağını düşünmüyorum(bir şey derlerse benim der geçer) ama emin olmak için internetten araştırmanı tavsiye ederim. Garantiye gelecek olursak muhtemelen garantisi TR de geçmez normal gitarcılarda yaptırırsın. Bir de elektro gitarı buldun amfi sorunu var TR şartlarını düşüncek olursak iyi bir amfi 2K en az. Yapabiliyorsan amfiyle beraber getirtmeye çalış ve kilo sınırını aşmasın ona dikkat et.

Kargo ile sipariş edecektim fakat vazgeçtim TR'den alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı