Yurt Dışından iPhone 11 getirtmek

Wantexy

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yurt dışından bir tanıdıktan iPhone 11 getirtmeyi düşünüyorum kendisi Türkiye'ye gelirken telefonu getirecek bana yalnız IMEI açtırmada falan IPhone'lerde sıkıntı çıkıyor diyorlar doğru mu acaba açtırılmıyor veya zor açtırılıyor diyorlar. Telefonu Türkiye'ye kayıt ettirmekte güncel olarak 2732 TL sanırsam veya telefonu Türkiye'ye kayıt ettirmeden kullanırsak herhangi bir sorun olur mu? SIM kartını kullanamama gibi falan sprun olur mu? Sizce getirtmek mantıklı mı? Görüşlerinizi merak ettim:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kayıt ettirmezsen belli bir süreden sonra kapanacak. Tek hatsa 4 ay, çift hat ise 8 ayda kapanır. RSA kilidi olursa çift hatlılarda da 4 aya düşebilir.

Ayrıca yurt dışından getirilen telefonu başkasının adına pasaporta kaydedeceksen telefon hattında onun adına olması gerekiyor, yoksa hattın çalışmaz.

İstediğin zamanda gidip telefon getirip kaydedemezsin. 3 yılda 1 hakkın var.

Geçici kayıt yapan yerler var onlar ne kadar süre yapıyor bilmiyorum açıkçası.

Geçici kayıda BTK tarafından izin veriliyor şu an. BTK'nın tek bir kararına bakar işleri hiç belli olmaz. Bu riskleri göze alacaksın. Geçici kayıda yasak getirmeyeceklerinin bir garantisi yok.

Ayrıca ikinci el piyasasında bu cihazları elden çıkarmakta bir hayli zor normal Iphone modellerine göre.

Geri
Yukarı