Yurt dışından telefon getirtmek

yağızsahin

Kilopat
Daha fazla  
Yurt dışından telefon getirtmeyi planlıyorum fakat süreci tam olarak bilmiyorum. Yurt dışından telefon getirtirsek kayıt ettirme olayı nasıl oluyor, Türkiye'de ettirilebiliyor mu?
Yurt dışından telefon getirtmek halen kârlı bir iş mi?

Yurt dışından telefon getirtmeyi planlıyorum fakat süreci tam olarak bilmiyorum. Yurt dışından telefon getirtirsek kayıt ettirme olayı nasıl oluyor, Türkiye'de ettirilebiliyor mu?
Yurt dışından telefon getirtmek halen kârlı bir iş mi?

Ürünü yurt dışından nasıl getirebilirsin bilmiyorum ama İstanbul'da yaşıyorsan kaçak ve sıfır satan dükkanlar var belki oralardan temin edebilirsin yakın zamanda yurt dışındaydım iPhone 14 Pro Max 1400$(depolaması kaç GB sormadım) güncel kur ile 26.784TL yapıyor +6bin TL =33bin.
Yurt içi Apple kendi sitesinde 128 GB 46bin TL.

Şahsen ben de çok kez yurt dışı telefon kullandım ama uzun vadeli olmadı hiç biri. Buraya geldiğinde kaçak yolla açtırmak istersen 150 - 200tl arası bir fiyat ödersin ama orjinal açtırmak istersen hatırladığım kadarıyla 3.000 tl filandı. Ama telefon rootlanacaktır ve bazı uygulamaları kullanmana engel olacaktır. Pek tavsiye etmiyorum işin açıkcası.

Yurt dışından getirilen telefonu en geç 4 ay içinde kayıt ettirmen gerekli. Kayıt fiyatı 2023 itibariyle 6bin küsür lira. Ayrıca telefon pasaporta kayıt ettirilebiliyor yani telefonu birine getirtsen bile kendi üzerine kayıt ettiremezsin. Kendin yurt dışına çıkış yaptıysan ancak o zaman kayıt ettirebilirsin. Bu söylediklerim yasal yollar. Kaçak yollarla ilgil bir bilgim yok.

Şahsen ben de çok kez yurt dışı telefon kullandım ama uzun vadeli olmadı hiç biri. Buraya geldiğinde kaçak yolla açtırmak istersen 150 - 200tl arası bir fiyat ödersin ama orjinal açtırmak istersen hatırladığım kadarıyla 3.000 tl filandı. Ama telefon rootlanacaktır ve bazı uygulamaları kullanmana engel olacaktır. Pek tavsiye etmiyorum işin açıkcası.
Resmi kayıtta da IMEI repair işleminde de telefon root'lanmaz. Kendim kullanıyorum. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı