Yurt dışından iPhone 14 Pro alınır mı?

mr.asparagus

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Eylül'de 5 aylığına Erasmus için Letonya'da olacağım. Önceden yeni bir telefon almak için para biriktiriyordum fakat ülkemizdeki fiyatlar uçtu gitti, maalesef. Hazır yurtdışındayken telefonu oradan alayım diyorum. Bu fiyata değer mi? Apple eylül'de yeni telefon tanıtabilir mi? Sizce biraz beklemeli miyim?

Telefonun Letonya fiyatı: 1269 Euro + 6000 TL kayıt parası da var (Ama Türkiye'ye dönünce hibenin bır kısmı geri verileceği için kayıt parası bedavaya gelmiş oluyor.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, Eylül'de 5 aylığına Erasmus için Letonya'da olacağım. Önceden yeni bir telefon almak için para biriktiriyordum fakat ülkemizdeki fiyatlar uçtu gitti, maalesef. Hazır yurtdışındayken telefonu oradan alayım diyorum. Bu fiyata değer mi? Apple eylül'de yeni telefon tanıtabilir mi? Sizce biraz beklemeli miyim?

Telefonun Letonya fiyatı: 1269 Euro + 6000 TL kayıt parası da var (Ama Türkiye'ye dönünce hibenin bır kısmı geri verileceği için kayıt parası bedavaya gelmiş oluyor.)

Hazır gidiyorsun üstüne de kayıt yaptırıyorsun. Neden olmasın?

Tek sıkıntın garantin olur.

Telefonun Letonya fiyatı: 1269 euro + 6000 TL kayıt parası da var (ama Türkiye'ye dönünce hibenin bır kısmı geri verileceği için kayıt parası bedavaya gelmiş oluyor.)

Garanti sorun değilse olabilir.

Eylül-Ekim ayında 15 modeli tanıtılacak zaten. Bence alınır, kayıt parası hibe olarak düşerse daha da avantajlı olur sizin için.

Şimdi baktım da Apple Türkiye, çok absürt fiyata 14 Pro ve Max modelini satıyor. Kısacası mantıklı.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Büyük ihtimalle alacağım. Beni düşündüren tek şey iPhone 14 pro aldıktan sonra Apple'ın yeni telefonları tanıtması ve 14 proya o fiyatı verip yenisi çıktıktan sonra öylece kalmak:)
"Beklemeli miyim?" derken bunu kastediyordum.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Büyük ihtimalle alacağım. Beni düşündüren tek şey iPhone 14 Pro aldıktan sonra Apple'ın yeni telefonları tanıtması ve 14 Pro'ya o fiyatı verip yenisi çıktıktan sonra öylece kalmak:)
"Beklemeli miyim?" derken bunu kastediyordum.

14 Pro ile 15 Pro arasında 2 GB fazla RAM, Type-C, ufs 3.2, ince yan çerçeveler gibi farklar olacak. Bu farklar önemli ise bekle önemli değilse al kullan.

Kesinlikle alınır, hiç trden alsam mı falan diye düşünme bile derim. Ip15 beklemeye de gerek var mı bilmiyorum zaten 14 pro alıyorsun 14 değil yani 14 pro ile 15 arasında 15i daha cazip kılacak çok bir şey ekleyeceklerini sanmıyorum. Şu an da 13 pro 14'ten iyi mesela.

Geri
Yukarı