Yurt dışından iPhone almak

Duman_TR

Hectopat
Daha fazla  
Yurt dışından, Gürcistan veya düşük ihtimal Katar'dan iPhone 13 almayı düşünüyorum. 2 yıl önce eski bir arkadaşım öyle bir şey yapmıştı ve karda çıkmıştı. Ben de Gürcistan'da bir site buldum. 17000 TL yani 2600 Gürcistan parası, iPhone 13 128 GB satılıyordu. Site adı zoomer. Ge. Çok da güvenemedim hiç bilmediğim bir dil, hiç bilmediğim bir ülke olduğu için. Acaba aranızda alan var mı ve link atabilir mi diye soracaktım ancak bu işler nasıl oluyor bilmiyorum, neler gerekli?

Yurt dışından, Gürcistan veya düşük ihtimal Katar'dan iPhone 13 almayı düşünüyorum. 2 yıl önce eski bir arkadaşım öyle bir şey yapmıştı ve karda çıkmıştı. Ben de Gürcistan'da bir site buldum. 17000 TL yani 2600 Gürcistan parası, iPhone 13 128 GB satılıyordu. Site adı zoomer. Ge. Çok da güvenemedim hiç bilmediğim bir dil, hiç bilmediğim bir ülke olduğu için. Acaba aranızda alan var mı ve link atabilir mi diye soracaktım ancak bu işler nasıl oluyor bilmiyorum, neler gerekli?
Tavsiyem: Kargo ile alma. Eğer gürcistanda tanıdıkların vesaire varsa gidip alıp getirsinler. Diğer türlü telefon gümrüğe yakalanabilir. Hem gümrük hem açtırma ücreti ödersin saçma bir fiyat artışı olur.

Hocam emin değilim ama sanki yurt dışı cihazlarında IMEI için sıkıntı çıkartacaklar artık. Önce bir araştırın da sıkıntı olmasın.

Eklemeyi unutmuşum, IMEI kaydı yaptırmanız için son 1 sene içerisinde yurt dışına çıkmış olma şartı var. Yurtdışına çıkıp IMEI kaydı yaptırdıktan sonra, 3 yıl boyunca sadece kaydı yaptıran kişinin pasaportu ile telefon çalışıyor. Yani sizin de yurtdışına çıkmanız lazım her türlü.

Yeni konular

Geri
Yukarı