Yurt dışından laptop alınır mı?

Malum ülkemizdeki fırsatçılar asla durmuyor. Almak istediğim laptop Türkiye'de 40k civarlarında. Kabaca bir hesap ile Amazon Almanya da 36k. Oradan alabilir miyim acaba?
Hükümet kasa boş olduğu için yurtdışı gelecek her ürün için vergi alıyor!!
Yakın bir ülkeye gidip alıp gelin.
Gürcistan
Azerbaycan

Pasaporta kayıt etmiyorlarsa sorun olmaz. Bazı değerli eşyalar seyehat edilen ülkeye girişte pasaporta işleniyor ve dönüşte tekrar çıkarılması gerekiyor.
Naıl yani hocam?

Glocalzone'a bakabilirsin. Yurt dışından Türkiye'ye seyahat edecek olan insanlara sipariş veriyorsun, kişi geldiğinde elden veya kargoyla teslim alabiliyorsun. Araştırmalarım sonucu; para konusunda güvenilir, çünkü parayı glocalzona bünyesinde tutuyor ve sen onay verene kadar satıcıya gitmiyor.
Hocam amerikadan iste gibi mi çalışıyor tam anlamadım.

Hükümet kasa boş olduğu için yurtdışı gelecek her ürün için vergi alıyor!!
Yakın bir ülkeye gidip alıp gelin.
Gürcistan
Azerbaycan
Evet hocam maalesef. Umarım önümüzdeki seçimler sonrası bir düzenleme getirirler.

Hocam amerikadan iste gibi mi çalışıyor tam anlamadım.
hangi ülkeden isteyeceğini sen seçiyorsun, ürünü seçiyorsun, oradan gelecek biri varsa yanında getiriyor senin için. mobil uygulamayı indir, orada zaten adım adım gösteriyor.

Hangi ülkeden isteyeceğini sen seçiyorsun, ürünü seçiyorsun, oradan gelecek biri varsa yanında getiriyor senin için. Mobil uygulamayı indir, orada zaten adım adım gösteriyor.

Yorumları yıkılıyor uygulamanın işi dolandırıcılığa dökmüşler ama uygulamanın değil getirenler işi ticarete dökmüş gibi duruyor.

Hocam maalesef 600 dolar gibi bir ücret istiyorlar. Bir tanıdık bulamazsam getirebilecek mantıklı değil. Peki bildiğim kadarıyla yurt dışından pahalı ürünler getirmek yasak. Kutusundan çıkartıp getirdiği zaman sorun olur mu?

Kendisi yanında getiriyorsa kutusundan çıkartmasına bile gerek yok. Ama birisi getirmediği sürece Türkiye'den almak ne mantıklısı. Laptop kişisel ihtiyaçlardan biri oldugu için ne kadar pahalı olursa olsun giriş çıkış yaparken 1 tane yanlarına alabiliyor.

Malum ülkemizdeki fırsatçılar asla durmuyor. Almak istediğim laptop Türkiye'de 40k civarlarında. Kabaca bir hesap ile Amazon Almanya da 36k. Oradan alabilir miyim acaba?
büyük ihtimalle amazon’dan daha pahalıya gelecektir hocam. hangi laptopu almayı düşünüyorsunuz acaba?

Kendisi yanında getiriyorsa kutusundan çıkartmasına bile gerek yok. Ama birisi getirmediği sürece Türkiye'den almak ne mantıklısı. Laptop kişisel ihtiyaçlardan biri oldugu için ne kadar pahalı olursa olsun giriş çıkış yaparken 1 tane yanlarına alabiliyor.
Kutusuyla mi getirebilir ?

büyük ihtimalle amazon’dan daha pahalıya gelecektir hocam. hangi laptopu almayı düşünüyorsunuz acaba?
Hocam tam modeli aklimda değil. Asus rog strix g16 4060 16gb ram i7 13... tam hatırlamıyorum fakat ufak bir araştırma ile bulabilirsiniz.

Yorumları yıkılıyor uygulamanın işi dolandırıcılığa dökmüşler ama uygulamanın değil getirenler işi ticarete dökmüş gibi duruyor.
Nasıl dolandırıcılık yapabilirler ki hocam? Benim oradan hiç alışveriş yaptığım olmadı ama sistem sağlam gibi geldi bana.

Nasıl dolandırıcılık yapabilirler ki hocam? Benim oradan hiç alışveriş yaptığım olmadı ama sistem sağlam gibi geldi bana.
Büyük ihtimalle getirecek kişi özelden size kapora istiyor veya kendisine yazan çok olunca kim kapora verirse (ön ödeme) ona getiririm diyordur...
Güya bazı kişiler sipariş verip iptal ediyor, vazgeçiyor zarar ediyorum diyecek.

Geri
Yukarı