Yurt dışından laptop almak mantıklı mı?

metinoktay7

Yoctopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Önümüzdeki ay Almanya'ya yerleşiyorum laptopu gitmeden buradan mı almalıyım yoksa oradan mı? Hangisi daha cazip/mantıklı olur? Hiçbir bilgi birikimine sahip olmadığım için bu konular hakkında bilgisi olan kişiler beni aydınlatabilir, yönlendirebilir ise çok minnettar olurum. Görüşlerini paylaşan herkese şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oradan almalısın. Oradan garantili olması hem daha iyi olur.

Ben Avustralya'dan M17R5 2022 aldım Türkiye'ye getirenler 2 katına sarı siteye koyuyorlardı hem daha az verdim hem uluslararası garantisi daha itibarlı oldu alındığı yer itibarı ile. Orada daha ucuza daha iyisini alırsınız kısaca.

Peki arkadaşlar türkiyeye getirirsek o laptopu girişte vergi vs. öder miyiz ? Atıyorum almanyadan litvanyadan vs. aldım getirdim buraya ama normal sırt çantamda geldi vergisi şusu busu var mı acaba.

Peki arkadaşlar türkiyeye getirirsek o laptopu girişte vergi vs. öder miyiz ? Atıyorum almanyadan litvanyadan vs. aldım getirdim buraya ama normal sırt çantamda geldi vergisi şusu busu var mı acaba.
Senle beraber gelirse ses edemezler ben 2 tane getirmiştim soran olursa benim ikisi de kimene. Lakin kargo usulü gümrüğe takılır.

Senle beraber gelirse ses edemezler ben 2 tane getirmiştim soran olursa benim ikisi de kimene. Lakin kargo usulü gümrüğe takılır.
Peki hocam şöyle olsa, laptopu sırtımda getirsem, kutusunu bavula koysam nasıl olur kutuya zırlıyorlar mı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı