Yurt dışından laptop getirildiğinde sorun yaşanır mı?

ataman7

Femtopat
Daha fazla  
ABD'den tanıdıklarıma Gaming laptop aldırmayı düşünüyorum. Garanti ve başka konularda sorun olur mu? Risk almayip daha fazla paraya TR garantili mi almalıyım?

ABD'den tanıdıklarıma Gaming laptop aldırmayı düşünüyorum. Garanti ve başka konularda sorun olur mu? Risk almayip daha fazla paraya TR garantili mi almalıyım?
Garantide sorun olur, ancak onun dışındaki gümrük vs. durumlarında bir şey çıkmaz. Ancak şöyle bir durum var. aradığınız cihaz ülkemizde varsa yurt dışına gerek yok ki. Bilgisayarda ÖTV bulunmuyor. Sadece KDV ödeyeceksiniz ve garanti için birkaç bin lira ödemek çok zor olmaz.
Bilgisayarın kendisinde de ABD standartı 110 volttur, adaptör 120V gelmeyebilir; eğer direkt bağlamaya çalışırsanız cihazı yakma ihitmali var, dikkat edin. Avrupa'dan ürün almak daha mantıklı aslında.

1 adetten fazla getirtmezsen vergi vs. Sorun yaşamazsın. Garantisi yüksek ihtimalle olmaz ama bazı firmalar garanti verebiliyor. Bir de yurt dışında laptop fiyatları Türkiye'ye çok yakın. Yani ben Polonya fiyatlarına bakmıştım Amerika'da durum nasıl bilemem.

Geri
Yukarı