Yurt dışından laptop getirmek

Alpscape

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5-12450H
16GB 3200MHZ Ram
GTX1650
Excalibur G770
Arkadaşlar merhaba. Seneye çift vatandaşlık alacağız ve Bulgaristan'a gideceğiz. Orada birkaç tarla var satıp geri dönülecek. Ben de hazır gitmişken malum fiyatlar burada pahalı oradan bir oyun laptopu getirmek istiyorum. Laptopa 2.bin leva diyelim. Bunu gümrükten geçirirken ne yapmam gerekir?

Peki desem orada akrabalarım var kuzenim bu monitörü hediye etti desem ne derler?
Bak, bu iş kanuna, kitaba göre oluyor. Sen ne dersen de, ne yaparsan yap eğer ŞARTLARA UYMUYORSA o vergiyi ödersin. Bu sayfanın altındaki tabloya bak. Burada yazanların dışında veya yazan sayıdan fazla getirirsen seve seve ödetirler o vergiyi.
T.C. Ticaret Bakanlığı

Getirsen bile gümrükte vergi alıp yine aynısı olacak Türkiye'deki fiyatı halinde. Yani ben öyle biliyorum. Gümrükten geçerken vergi alıyorlar ve menşeisi yurt dışı olcağı için çok az sorun çıkarabilir gümrükte.

Format USB'sini yanımda götürsem, aldığımda formatlasam ve birkaç oyun yüklesem. Genemi anlarlar?

Format USB'sini yanımda götürsem, aldığımda formatlasam ve birkaç oyun yüklesem. Genemi anlarlar?

Yani yanlış bilgi vermek gibi olmasın gümrükte sıkıntı çıkabilir yurt dışı menşeili ve gümrük memurları sağ olsun teknolojik cihazları firmalar dışında getirmeye veya getirtmeye kalkarsan sıkıntı çıkartabiliyorlar. İçini açıp bakmazlar programına falan ne var diye sadece teknolojik cihaz belki el koyabilirler. Sınırdan geçerken her şeyi kontrol ediyorlar.

Yani yanlış bilgi vermek gibi olmasın gümrükte sıkıntı çıkabilir yurt dışı menşeili ve gümrük memurları sağ olsun teknolojik cihazları firmalar dışında getirmeye veya getirtmeye kalkarsan sıkıntı çıkartabiliyorlar. İçini açıp bakmazlar programına falan ne var diye sadece teknolojik cihaz belki el koyabilirler. Sınırdan geçerken her şeyi kontrol ediyorlar.

En mantıklısı orada Euro yapıp burada almak o zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı