Yurt dışından MSI GP66 getirtilir mi?

sekonidas

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İZMİR
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Yurt dışından 1968 dolar ücretle MSI GP66 RTX 3080 belirttiğim modeli vergisi dahil satın aldım.
Türkiye'de ise 33.500 TL'ye MSI GE76 RTX 3070 içeren laptopu aldım.
https://www.hepsiburada.com/msi-ge7...3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV00000L8MBO
MSI GE serisi laptopu kasa kalitesi, ses kalitesi, girişlerinin sayıca fazlalığı ve taksit imkanıyla aldığım için, RTX 3080 içermesine rağmen Amerika'dan aldığım ürünü iade etmeyi düşünüyorum.
Fikirlerinizi paylaşır mısınız?

RTX 3080 varken daha pahalıya 3070 alınmaz hocam. Kasa kalitesi açısından ikisi aynı kaliteye sahip zaten. GE76 17 inç olduğu için biraz daha serin çalışır ama GP66'da gayet serin. Kısacası daha ucuza 3080 almışsınız 3070'le değiştirmek yersiz olur.

Yurt dışından 1968 dolar ücretle MSI GP66 RTX 3080 belirttiğim modeli vergisi dahil satın aldım.
Türkiye'de ise 33.500 TL'ye MSI GE76 RTX 3070 içeren laptopu aldım.
https://www.hepsiburada.com/msi-ge7...3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV00000L8MBO
MSI GE serisi laptopu kasa kalitesi, ses kalitesi, girişlerinin sayıca fazlalığı ve taksit imkanıyla aldığım için, RTX 3080 içermesine rağmen Amerika'dan aldığım ürünü iade etmeyi düşünüyorum.
Fikirlerinizi paylaşır mısınız?
Gümrükte kalır ve aldığınız para kadar vergi ödersiniz. 1600 euro yapıyor laptop.

Amerika'dan arkadaşım getirecek gümrükte kalma durumu olacağını zannetmiyorum, iki ürünü de görmedim o yüzden kalitelerini bilemiyorum. Masaüstünden laptoba geçiş yapıcam o yüzden 15.6 inch kuçük gelir mi diye düşünüyorum açıkçası.

Amerika'dan arkadaşım getirecek gümrükte kalma durumu olacağını zannetmiyorum, iki ürünü de görmedim o yüzden kalitelerini bilemiyorum. Masaüstünden laptoba geçiş yapıcam o yüzden 15.6 inch kuçük gelir mi diye düşünüyorum açıkçası.
Hocam madem arkadas getirecek neden vergisini ödüyorsunuz ki? 4 bin lira civarı vergi çıkıyor çünkü teslim Türkiye seçince.

Sanirim vergi konusunda herkes baska bir vergi turunden bahsediyor. Konuyu acan arkadasin yazdigi tutara bakinca 4% civari kdv benzeri bir vergi odedigi anlasiliyor. "Vergisini niye verdin" diyenler gumruk vergisinden bahsediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı