Yurt dışından ne getirebilirim?

Ocak 15'te Amerika'dan döndüm. İstediğiniz her şeyi kutulu getirebilirsiniz. Tecrübe etmeyen arkadaşlar varsa lütfen yorum yapmasınlar ''vergisi var'' vb.. Alttaki bilgisayar parçalarının hepsini kutulu bir şekilde getirdim. Bunun yanında bir adet ROG Strix laptop ve eMMC laptop getirdim. Hepsi kutuluydu. Uçaktan indikten sonra bavulunuzu alın ve çıkış kısmında ''Gümrüğe tabi olmayan eşyalar'' kısmından çıkış yapın. Siz kendi rızanız ile ''Gümrüğe tabi olan eşyalar'' kısmından girmedikçe kimse sizin bavulunuzu karıştıramaz.

Intel Core i9-13900K || Asus TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition || LG 27GN950-B 27”, UHD (3840 x 2160), Nano IPS (144Hz) 1 ms G-Sync || 2TB Samsung 980 Pro M.2 PCIe Gen4 SSD || Corsair Vengeance 32GB 5200MHz DDR5 (Dual-channel) || Asus ROG Strix Z790-E || Corsair iCUE H100i RGB Elite 240mm || Thermaltake Toughpower GF3 850W 80+ Gold Modular ATX 3.0 PCIe Gen 5 || Fractal Design Pop Air RGB (Orange) Case || Logitech G903 || Logitech G915 || Logitech G435 || Razer Kiyo Pro || LG SP2
Konudan bağımsız, aldığınız kameradan memnun musunuz ben de aynısını almayı düşünüyorum da?

Konudan bağımsız, aldığınız kameradan memnun musunuz ben de aynısını almayı düşünüyorum da?
Memnunum. Razer Kiyo Pro ile Logitech StreamCam arasında kalmıştım. Logitech StreamCam'in auto-focus özelliği çok seri çalışıyor ancak buna karşılık düşük ışıktaki performansı Razer Kiyo Pro'nun yanına yaklaşamıyor.

Razer Kiyo Pro'yu tercih etmemin sebebi, güvenlik kameralarında kullanılan düşük ışık sensörlerinden kullanması. Adaptif düşük ışık sensörü sayesinde, zifiri karanlık bir odada, monitör karşısında sadece ekrandan yüzüne seken ışıkla bile oldukça yüksek görüntü kalitesi ve netliği sunması. Webcam çok kullanan biriyseniz kesinlikle tavsiye ederim. Bunun yanında auto-focus özelliği Logitech StreamCam kadar seri değil ama yine de sırf düşük ışıkta gösterdiği performansından dolayı tercih edilebilir diyebilirim.

Memnunum. Razer Kiyo Pro ile Logitech StreamCam arasında kalmıştım. Logitech StreamCam'in auto-focus özelliği çok seri çalışıyor ancak buna karşılık düşük ışıktaki performansı Razer Kiyo Pro'nun yanına yaklaşamıyor.

Razer Kiyo Pro'yu tercih etmemin sebebi, güvenlik kameralarında kullanılan düşük ışık sensörlerinden kullanması. Adaptif düşük ışık sensörü sayesinde, zifiri karanlık bir odada, monitör karşısında sadece ekrandan yüzüne seken ışıkla bile oldukça yüksek görüntü kalitesi ve netliği sunması. Webcam çok kullanan biriyseniz kesinlikle tavsiye ederim. Bunun yanında auto-focus özelliği Logitech StreamCam kadar seri değil ama yine de sırf düşük ışıkta gösterdiği performansından dolayı tercih edilebilir diyebilirim.
Çok sağ olun, fazla hareket etmeyeceğim için odak konusu benim için önemli değil pek, zaten güncellemelerle azaltıldı sorunlar.
Peki ya Elgato Facecam'e kıyasla nasıl? Discord ve Zoom için alacağım.
(Logitech Brio 4K fiyatı yüzünden listemin dışına çıktı yoksa onu da düşünüyordum.)

Çok sağ olun, fazla hareket etmeyeceğim için odak konusu benim için önemli değil pek, zaten güncellemelerle azaltıldı sorunlar.
Peki ya Elgato Facecam'e kıyasla nasıl? Discord ve Zoom için alacağım.
(Logitech Brio 4K fiyatı yüzünden listemin dışına çıktı yoksa onu da düşünüyordum.)
Razer Kiyo Pro daha iyi.

Hocam size önerim bununla ilgili bir konu açın, herkesten fikir almış olursunuz, bu konu altına da konudan bağımsız cevap yazmaya devam etmeyiz.

Razer Kiyo Pro daha iyi.

Hocam size önerim bununla ilgili bir konu açın, herkesten fikir almış olursunuz, bu konu altına da konudan bağımsız cevap yazmaya devam etmeyiz.
Daha öncesinde konu açmıştım ve kimsenin bilgisi olmadığı için cevap alamamıştım, neyseki ürüne sahip birine rastladım. Teşekkür ederim, ben Razer Kiyo Pro'dan devam edeceğim.

Kamerayı Amazon Almanya'dan alacağım için gelmesi uzun sürecek fakat ben size yine de beğenip beğenmediğimi söylerim.

Ocak 15'te Amerika'dan döndüm. İstediğiniz her şeyi kutulu getirebilirsiniz. Tecrübe etmeyen arkadaşlar varsa lütfen yorum yapmasınlar "vergisi var" vb. Alttaki bilgisayar parçalarının hepsini kutulu bir şekilde getirdim. Bunun yanında bir adet ROG STRIX laptop ve eMMC laptop getirdim. Hepsi kutuluydu. Uçaktan indikten sonra bavulunuzu alın ve çıkış kısmında "gümrüğe tabii olmayan eşyalar" kısmından çıkış yapın. Siz kendi rızanız ile "gümrüğe tabii olan eşyalar" kısmından girmedikçe kimse sizin bavulunuzu karıştıramaz.

Intel Core i9-13900K || ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition || LG 27GN950-B 27”, UHD (3840 X 2160), nano IPS (144Hz) 1 ms G-Sync || 2TB Samsung 980 Pro M.2 PCI-e gen4 SSD || Corsair Vengeance 32 GB 5200MHz DDR5 (Dual-channel) || ASUS ROG STRIX Z790-E || Corsair iCUE H100i RGB Elite 240mm || Thermaltake Toughpower GF3 850W 80+ Gold modular ATX 3.0 PCI-e gen 5 || fractal design pop Air RGB (orange) case || Logitech G903 || Logitech G915 || Logitech G435 || Razer kiyor Pro || LG SP2.

Hocam konuya sonradan dahil oluyorum ama bir sorum olacak.
Amerika'daki alışverişler için tax Free yaptırdınız mı yoksa tax Free yaptırmadan mı alışveriş yapıp bu fiyatı ödediniz Amerika'da

Hocam konuya sonradan dahil oluyorum ama bir sorum olacak.
Amerika'daki alışverişler için tax Free yaptırdınız mı yoksa tax Free yaptırmadan mı alışveriş yapıp bu fiyatı ödediniz Amerika'da
Amerikan hükümeti yabancılar/turistler için tax refund yapmaz. Amerika'da satın alıp sahip olduğunuz mal/ürünler eyaletler altında farklı şekilde vergilendirilir. Herhangi bir federal vergi bulundurmaz. Ayrıca gümrüğün ve sınır koruma memurlarının da böyle bir yetkisi yok.

Yani tax free yapmadım.

Amerikan hükümeti yabancılar/turistler için tax refund yapmaz. Amerika'da satın alıp sahip olduğunuz mal/ürünler eyaletler altında farklı şekilde vergilendirilir. Herhangi bir federal vergi bulundurmaz. Ayrıca gümrüğün ve sınır koruma memurlarının da böyle bir yetkisi yok.

Yani tax free yapmadım.
Hocam ben bayıldım kameraya, S22 telefonumun ön kamerasından daha iyi geceleri. :)

Geri
Yukarı