Yurt dışından PlayStation 5 getirtmek mantıklı mı?

İsmail_20

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Ben PS5 almayı düşünüyorum ama Türkiye'de 21000 TL olduğu için alma imkanım yok fakat tanıdığımız Almanya'da yaşıyor, Türkiye'ye geldiği zaman o getirecek. Almanyada'da 550 euro arasıymış sanırsam, böyle bir şey yapmam mantıklı mı ve merak ettiğim şeylerden birileri:
1. Gümrükte sıkıntı çıkar mı? (1 tane getirecek.)
2. Vergi ödemek zorunda mıyım?
3. Yurt dışından geldiği için Türkiye'de kullanamama gibi bir sorun olur mu?

Merhaba. Ben PS5 almayı düşünüyorum ama Türkiye'de 21000 TL olduğu için alma imkanım yok fakat tanıdığımız Almanya'da yaşıyor, Türkiye'ye geldiği zaman o getirecek. Almanyada'da 550 euro arasıymış sanırsam, böyle bir şey yapmam mantıklı mı ve merak ettiğim şeylerden birileri:
1. gümrükte sıkıntı çıkar mı? (1 tane getirecek.)
2. vergi ödemek zorunda mıyım?
3. yurt dışından geldiği için Türkiye'de kullanamama gibi bir sorun olur mu?

Bende dubaiden aldım vergi ödemiyosun tanıdığın oradan gelirken vergi alıyor :D sıkıntı cıkmaz ama yine de kapalı kutu yerine kutuyu bir kere açsın.

Fiyat konusunda avantajlı fakat garanti konusunda seni üzer. Eğer kullanmayıp satarsan mantıklı ama uzun süreli kullanacaksan garantili bir ürün almanı öneririm.

550 euro zaten tax Free almazsa 12000 lira gibi bir ücret yapıyor. Akakçe'de ithalatçı garantili PS5'ler 14500 lira oradan almak daha mantıklı bence bir şey olsa en azından bir muhatap bulursun karşında.

Yeni konular

Geri
Yukarı