Yurt dışından PlayStation 5 getirtmek

Üüüüüüüfff... Asla deneyimi olmayan saçma sapan mantık yürütmeye çalışan ve konu ile ilgili gram bilgisi olmayan insanları görüyorum. Yorum yapma çabasında. Bi' bitmediniz...

Bana kulak vermeni şiddetle tavsiye ederim dostum. Neden? Diye sorabilirsin tabii. Çünkü daha 6 ay önce ABD'den macbook getirdi bana hostes arkadaşım. Kız valizine yükledi ve dümdüz elime verdi. Azıcık mantık yani. Hostesler yolcu olarak nitelendirilmiyor. Konduğu şehirden, araba gibi devasa bir şey alma çabasına girmezse eğer. Ne vergi ödemek ile hükümlü nede başka herhangi bir şey. O PlayStation, hostesin o valizine girdikten sonra kişisel eşyası olarak nitelendirildiği için kimseye hesap vermek zorunda değildir.

Deneyim konuşuyor dostum. Sadece bu konu bazında değil, herhangi başka bir konuda da her zaman ciddi bilgi birikimi hatta daha da iyisi deneyimi olan insanları dinle.

Tam olarak nereden edindiniz bu bilgileri? Çünkü eğer bunlar yaşandıysa resmen adam kayırıyorlar.

Benim de hostes arkadaşım var. Çok yakın bir kız arkadaşım kendisi ve bana defalarca ABD'den ürün getirdi. Kızın eline saydım dolarları, o da elime ürünleri. Daha 8 ay önce yine ABD'den kendisine ve kız kardeşine Iphone 11 pro getirtti kız. İkisininde pasaportu var. Daha ne söyleyebilirim ki? Ya bilgilerin asılsız. Yada adam kayırıyorlar...
Kuzenim THH'de hostes hocam. Kayırma değil olay dediğim gibi resmi olarak getirdiğini sanmıyorum. Kendi pasaportuna mi kaydetti?

Ekran kartı ve RAM getirttim yurt dışından sözlüme, herhangi bir sıkıntı olmadı... Kutusunun jelatinini söksün, "benim" "ben oynayacağım" desin, kimse karışamaz ve kanıtlamayaz :)
Üüüüüüüfff... Asla deneyimi olmayan saçma sapan mantık yürütmeye çalışan ve konu ile ilgili gram bilgisi olmayan insanları görüyorum. Yorum yapma çabasında. Bi' bitmediniz...

Bana kulak vermeni şiddetle tavsiye ederim dostum. Neden? Diye sorabilirsin tabii. Çünkü daha 6 ay önce ABD'den MacBook getirdi bana hostes arkadaşım. Kız valizine yükledi ve dümdüz elime verdi. Azıcık mantık yani. Hostesler yolcu olarak nitelendirilmiyor. Konduğu şehirden, araba gibi devasa bir şey alma çabasına girmezse eğer. Ne vergi ödemek ile hükümlü ne de başka herhangi bir şey. O PlayStation, hostesin o valizine girdikten sonra kişisel eşyası olarak nitelendirildiği için kimseye hesap vermek zorunda değildir.

Deneyim konuşuyor dostum. Sadece bu konu bazında değil, herhangi başka bir konuda da her zaman ciddi bilgi birikimi hatta daha da iyisi deneyimi olan insanları dinle.

Tam olarak nereden edindiniz bu bilgileri? Çünkü eğer bunlar yaşandıysa resmen adam kayırıyorlar.

Benim de hostes arkadaşım var. Çok yakın bir kız arkadaşım kendisi ve bana defalarca ABD'den ürün getirdi. Kızın eline saydım dolarları, o da elime ürünleri. Daha 8 ay önce yine ABD'den kendisine ve kız kardeşine iPhone 11 Pro getirtti kız. İkisininde pasaportu var. Daha ne söyleyebilirim ki? Ya bilgilerin asılsız. Ya da adam kayırıyorlar...

Kutusuyla mı getirttiniz acaba?

Son düzenleme:
Kuzenim THH'de hostes hocam. Kayırma değil olay dediğim gibi resmi olarak getirdiğini sanmıyorum. Kendi pasaportuna mi kaydetti?
Evet. Benim arkadaş THY'de. Şu zamana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadık.

Ekran kartı ve RAM getirttim yurt dışından sözlüme, herhangi bir sıkıntı olmadı... Kutusunun jelatinini söksün, "benim" "ben oynayacağım" desin, kimse karışamaz ve kanıtlamayaz :)

Kutusuyla mı getirttiniz acaba?
Hayır. Tabii ki kutusuz. Macbook'u katlayıp valizinde getirtmişti. Kişisel eşya süsü verdiği için o saatten sonra kimseye hesap vermek ile hükümlü değil. Iphone'ları cüzdanında getirmişti...
Benim anlamadığım şey şu, hostes yolcu sayılmıyor diye kendine istediği yerden ürün alamayacak mı? Çok saçma.
Valize yükleyip getirebileceği şeyleri alabiliyor. Herhangi bir vergi ödemeden. Ha ama koca bir kasa ile gelirse ne olur bilmem. O kadar büyük bir şeye hiç girişmedik fakat ekran kartı, işlemci gibi şeyleri alıp gelebilir.

Getirilir gerçekten Türkiye’ye göre ucuzsa hiç acımam.Ama garantiden feragat ettirebilecek kadar ucuzsa :)
Özellikle Amazon bu konuda çok güvenilir. Türkiye'deki firmaların hiçbiri eline su dökemez. Satın aldığınız cihazda bir problem çıksın daha elindeki cihazı göndermeden sana yenisini yolluyorlar.

Bu vergiler nedeniyle ciddi bir fiyat avantajı olacak yurt dışından getirtmenin.

Zaten bunun aksi bir şey söylemedim ki o halde. Legal değil işte getirmeleri eger yakalanırsa sıkıntı oluşabilir. Riske girip girmemek kişiye kalmış ama daha önce de dediğim gibi az sayıda üründe sorun çıkmayacaktır.

Evet. Benim arkadaş THY'de. Şu zamana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadık.

Hayır. Tabii ki kutusuz. MacBook'u katlayıp valizinde getirtmişti. Kişisel eşya süsü verdiği için o saatten sonra kimseye hesap vermek ile hükümlü değil. IPhone'ları cüzdanında getirmişti...

Valize yükleyip getirebileceği şeyleri alabiliyor. Herhangi bir vergi ödemeden. Ha ama koca bir kasa ile gelirse ne olur bilmem. O kadar büyük bir şeye hiç girişmedik fakat ekran kartı, işlemci gibi şeyleri alıp gelebilir.

Hadi ekran kartı bir şekilde muhafaza olur da işlemcinin kutuda gelmesi lazım sanırım kutuya sıkıntı çıkartmıyorlar ben yaşamadım en azından.

Hadi ekran kartı bir şekilde muhafaza olur da işlemcinin kutuda gelmesi lazım sanırım kutuya sıkıntı çıkartmıyorlar ben yaşamadım en azından.
Örnek olarak verdim onları. Demek istediğim şey: ufak tefek şeylerin sorun çıkartmayacağı. Ha ama işlemci getirtmek isterse bence işlemcide bir şekilde muhafaza edilebilir.

Bilmiyorum. Hiç denemedik fakat neden denemiyelim değil mi?

Kafasında soru işareti olanlar için şunu yapabilirim: Ben de PS5'i hostes arkadaşım aracılığıliyla ABD'den getirtmeyi düşünüyorum. Bu sefer kutusu ile. PS5 çıkış yaptıktan 1-2 ay sonra elimde olacaktır. O zaman bu konuya geri dönüş yapıp deneyimlerimi paylaşabilirim. Hatta ve hatta isteyen olursa fotoğrafını bile atabilirim. Böylece soru işaretleriniz silinmiş olur.

Örnek olarak verdim onları. Demek istediğim şey: Ufak tefek şeylerin sorun çıkartmayacağı. Ha ama işlemci getirtmek isterse bence işlemcide bir şekilde muhafaza edilebilir.

Bilmiyorum. Hiç denemedik fakat neden denemiyelim değil mi?

Kafasında soru işareti olanlar için şunu yapabilirim: Ben de PS5'i hostes arkadaşım aracılığıliyla ABD'den getirtmeyi düşünüyorum. Bu sefer kutusu ile. PS5 çıkış yaptıktan 1-2 ay sonra elimde olacaktır. O zaman bu konuya geri dönüş yapıp deneyimlerimi paylaşabilirim. Hatta ve hatta isteyen olursa fotoğrafını bile atabilirim. Böylece soru işaretleriniz silinmiş olur.

Ne yaptınız acaba bilgilendirir misiniz?

Geri
Yukarı