Yurt dışından PS5 getirmek ve satmak

Çok kişi yazdığı için yazıyorum.

Yurt dışından uçakla gelirken kutunun açık olması gerekiyormuş. Bu şekilde yurt dışından kendisi için konsol getirenler hep bu şekilde yapılmasını tavsiye etmis. 0 risk.

Bende DH'cilerin yalancısıyım :)

Bir şey diyen olursa çıkarıp mevzuatı gösterin hocam.

Hocam peki illa kutusuz mu gelmesi lazum vergiden muaf tutulması için.
Normalde yasalara göre her bireyin 1 adet vergisiz getirme hakkın var ancak 2.si için bir fikrim yok.
Ancak benim bir arkadaşım 1 tane kutulu 1 tane de kutusuz ps3 getirmişti 2 aydan uzun kalacaklardı.Bu benim uzun süre kalacağımdan yanımda getirdim diyerek hem bana hem başka bir akrabama daha ps3 getirmişi.

Hocam peki 430 Avro'yu aşanlardan da vergi alınıyor diye bir şey okumuştum bu doğru mu?

Hocam yolcu beraberi gelenlerden vergi alınmıyor, Ek-9 Yolcu Beraberi listesinde belirtiliyor hepsi. 430 Euro sınırı da baya aşağılara indi yanlış hatırlamıyorsam, değişmişti diye hatırlıyorum.

PS 5 yolcu beraberi olarak gelecek ve vergiden muaf olucak zaten, burada hiçbir sıkıntı yaşamaz. (Gümrük Memuruyum.)
Kutusu açılmamış halde getirsem sorun oluyor mu? Uçak ile gelmeyi kast ediyorum. Yoksa kutusundan çıkarıp mı getirmeliyim?

Kutusu açılmamış halde getirsem sorun oluyor mu? Uçak ile gelmeyi kast ediyorum. Yoksa kutusundan çıkarıp mı getirmeliyim?

Farketmez hocam, arıza çıkaran olursa kutuyu orada açarsın. Bana da getirsene bitane. :p

PS 5 yolcu beraberi olarak gelecek ve vergiden muaf olucak zaten, burada hiçbir sıkıntı yaşamaz. (Gümrük Memuruyum.)
Merhaba yolcu beraberinde 8-10 farklı farklı teknolojik ürün gelse problem oluyor mu kutuları ile beraber ? Yurt dışını gezi hayalim var belki yanımda getireceğim eşyaları satarak gezi masraflarımı karşılarım diye düşünmüştüm ne kadar uygulanabilir bir fikir sizce bu ?

Mesela 2 tane ram. 1 Tane ekran kartı. Bir tane işlemci felan gibi imei numarası ve kayıt gerektirmeyen şeyleri getirsem problem yaşarmıyım ?

Bir şey olmaz hocam, mevzuat açık, her birinden birer tane var.

Yeni konular

Geri
Yukarı