Yurt dışından PS5 getirmek

Daha fazla  
Merhaba annemin arkadaşı Miami de yaşıyor temmuz da Türkiye'ye gelecek ben de PS5 almak istiyordum elimde 440 dolar var Digital Edition'u almak istiyorum fakat aklıma takılan birkaç soru var şunlar:
1. alan tanıdığımız yanında kutusu açık bir şekilde getirecek havalimanında vs gümrük sıkıntısı çıkar mı vergi keserler mi?
2. stok sıkıntısı çok yaşar mı yani 1 ayda bulur mu Digital Edition'u normal fiyatı 400 dolarmış bulmak mümkün mü? 400 dolara bulamazsak kaç olur tahminen fiyatı?
3. Amerika'dan geleceği için kablo yeri farklı olacak sanırsam onun dışında oyunlarda gecikme vs herhangi bir sıkıntı olur mu şöyle bir videoya rastladım da:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Saniye 13.45'ten sonra ki olan sorunu yaşar mıyım?
4. son olarak oyun satın alırken dolarla mı almalıyım yoksa Türkiye hesabı vs açabilir miyim?
Hepinize şimdiden teşekkürler.

Kendi cihazı gibi gösterirse sıkıntı olmaz gibi.
Stok sıkıntısı Amerika içinde olmaz gibi.
Son soru ise biraz uzman bilgisi gerektiriyor gibi ancak yazılımsal bir iş ise hallolur gibi.Ne kadar gibi kullanmışım :D

Kendi cihazı gibi gösterirse sıkıntı olmaz gibi.
Stok sıkıntısı Amerika içinde olmaz gibi.
Son soru ise biraz uzman bilgisi gerektiriyor gibi ancak yazılımsal bir iş ise hallolur gibi.ne kadar gibi kullanmışım :D

Çok teşekkür ederim peki 3. soruda attığım videoda ki sıkıntı var mı yoksa eskiler için midir o 13.45. Saniyeden başlayan.
Bir de merak ettiğim şey Türkiye'ye gelince mesela tğrkiyenin kredi kartı ile alabilirim değil mi tamamen Türkçeye geçirebilirim yani.

Kendi cihazı gibi derken kutusuz ve en azından içindeki yazılım kurulmuş olursa belki yerler yoksa hayatta inanmazlar.

Tam anlayamadım havalimanında içindekş yazılıma bakabilirler mi ki kutusuz gelecek bir kılıfa sarılmış vs sıkıntı olmaz değil mi bir de sonra ben Türkiye ile bağdaştırabilir miyim kendi kart bilgilerimi falan girsem kabul olur değil mi Türkiye kartlarını vs.

Tam anlayamadım havalimanında içindekş yazılıma bakabilirler mi ki kutusuz gelecek bir kılıfa sarılmış vs sıkıntı olmaz değil mi bir de sonra ben Türkiye ile bağdaştırabilir miyim kendi kart bilgilerimi falan girsem kabul olur değil mi Türkiye kartlarını vs.

Hiçbir sorun olmaz istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
Vallahi devlet vergi alacaksa her şeyi yapabilirler gümrük memuruna kalmış bir şey.
Önemli olan memura takıldığınızda adamın ikinci el olduğuna ikna edebiliyor olmanız.
Yoksa her türlü vergilendirilirsiniz.

Hiçbir sorun olmaz istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
Vallahi devlet vergi alacaksa her şeyi yapabilirler gümrük memuruna kalmış bir şey.
Önemli olan memura takıldığınızda adamın ikinci el olduğuna ikna edebiliyor olmanız.
Yoksa her türlü vergilendirilirsiniz.

Yani ikna etmek için yeterli olur bence kutusuz bir şekilde kendi cihazım deyip geçecek siz bilgili birine benziyorsunuz :) sizce stok sıkıntısı olur mu niamide.

Yani ikna etmek için yeterli olur bence kutusuz bir şekilde kendi cihazım deyip geçecek siz bilgili birine benziyorsunuz :) sizce stok sıkıntısı olur mu niamide.

Teşekkür ederim @Hirok arkadaşımızın dediği gibi Amerika'da bildiğim kadarı ile stok sıkıntısı yok.
Tek sorun Amerika cihazın garantisi nedir?
Eurasia garantisi varsa burada 1 yıl geçerli oluyor.
Ya da Sony müşteri hizmetlerini arayıp Amerika'dan hediye PS5 geldi burada cihaz garantilimi diye sorabilirsin cevap veriyorlar Avrupa'dan aldığın cihazlar için sormuştum burada 1 yıl garantili dediler.

Yeni konular

Geri
Yukarı