Yurt dışından PS5 getirmek

Teşekkür ederim @Hirok arkadaşımızın dediği gibi Amerika'da bildiğim kadarı ile stok sıkıntısı yok.
Tek sorun Amerika cihazın garantisi nedir?
Eurasia garantisi varsa burada 1 yıl geçerli oluyor.
Ya da Sony müşteri hizmetlerini arayıp Amerika'dan hediye PS5 geldi burada cihaz garantilimi diye sorabilirsin cevap veriyorlar Avrupa'dan aldığın cihazlar için sormuştum burada 1 yıl garantili dediler.

Avrupa'da Eurasia garantisi oluyormuş ama Amerika'dan gelince olmuyormuş sanırsam çok sorun olur mu?
Sanırım gümrük sıkıntısı dışında hiçbir sıkıntı olmadan rahatça kullanabileceğim tek sorun havaalanından geçiş anı

Avrupa'da Eurasia garantisi oluyormuş ama Amerika'dan gelince olmuyormuş sanırsam çok sorun olur mu?
Sanırım gümrük sıkıntısı dışında hiçbir sıkıntı olmadan rahatça kullanabileceğim tek sorun havaalanından geçiş anı

Yani şimdi şöyle çok sık bozulan cihazlar değil ama Dual sence biraz nazik bir cihaz onu dışarı da tamir ettirirsin.
Kolların ömrünü azaltan tek oyun Tekken ve maç oyunları benim gibi ikisini de oynamıyorsanız sorunsuz kullanırsınız.
Ben PS4'umu 4 yıl hiç servis yüzü görmeden tekrar geri sattım.
Güncel dolar kuru ile 8200 lira gibi bir fiyata geliyor diye tahmin ediyorum.
Fiyat olarak vergi ödemezse çok iyi bence.
Buradaki fiyatla 5650 TL fark ile 2 yıl garanti satın almış oluyorsunuz.

Yani şimdi şöyle çok sık bozulan cihazlar değil ama Dual sence biraz nazik bir cihaz onu dışarı da tamir ettirirsin.
Kolların ömrünü azaltan tek oyun Tekken ve maç oyunları benim gibi ikisini de oynamıyorsanız sorunsuz kullanırsınız.
Ben PS4'umu 4 yıl hiç servis yüzü görmeden tekrar geri sattım.
Güncel dolar kuru ile 8200 lira gibi bir fiyata geliyor diye tahmin ediyorum.
Fiyat olarak vergi ödemezse çok iyi bence.
Buradaki fiyatla 5650 TL fark ile 2 yıl garanti satın almış oluyorsunuz.

Evet bende de PS3 var 10 sene oldu hiçbir sorun yaşamadım ama kontroller kendi kendine tıklamaya başladı onu para verip tamir ettirebilirim sorun olmaz makine bozulmasında bir de diyelim ki vergi keserse fiyatına baktım 400 dolar digital Edition %20 vergi kesiyorlarmış 480 dolar oluyor her türlü Türkiye'den daha uyguna geliyor vergi olayını doğru anlamışsam.

Evet bende de PS3 var 10 sene oldu hiçbir sorun yaşamadım ama kontroller kendi kendine tıklamaya başladı onu para verip tamir ettirebilirim sorun olmaz makine bozulmasında bir de diyelim ki vergi keserse fiyatına baktım 400 dolar Digital Edition %20 vergi kesiyorlarmış 480 dolar oluyor her türlü Türkiye'den daha uyguna geliyor vergi olayını doğru anlamışsam.

%20 vergi +18 KDV diye biliyorum ama iddia etmiyorum.

Eper öyleyse zorlanırım digital alacak kadar param var çünkü ama bence pek bir şey demezler diyelim ki dediler o an mı ödenmisi gerekiyor verginin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şimdi bu durum biraz daha tedirgin etti benim alacağım PS5 digital Edition normal fiyatı 400 dolar diskli olanı ise 500 dolar ben digital olanı alacağım havalimanından inince kendisini de riske atmamak için gümrüğe gidip böyle bir cihazım var sorun olur mu deyip göstermelidir değil mi?
2. olarak neyine göre 430 euroyu geçip geçmediğini anlayacak esas fiyata mı bakarlar yoksa ben atıyorum 550 dolara aldım hiçbir yerde bulamadam esas fiyatını(400 dolar) 400 dolarlık fiyattan mı alırlar yoksa benim aldığım 550 dolardan mı keserler yoksa faturasını gösterip faturadan kaçtan alınmışsa oradan keser.
Teşekkürler şimdiden.

Geri
Yukarı