Yurt dışından Series S getirttim

kumru.samet

Femtopat
Daha fazla  
Romanya'dan edindiğim Series S cihazımı aylardır zevkle kullanıyorum, hiç pişman olmadım. İyi ki almışım. Verdiğim her kuruşa değdi. Lansman cihazı olduğu için uzun kullanım testi yapmış oluyorum haliyle. Her bir tarafını kurcaladım, her özelliğini denemeye çalıştım bu sürede imkanlarım çerçevesinde. Hem internette bilgi arayanlar, hem de forum açısından yararı olması adına kafanızdaki soru işaretlerini elimden geldiğince gidermeye çalışacağım. Tek ricam, soru sormadan önce başkası sormuş mu diye konuyu gözden geçirmeniz. Series S ile X arasında GPU, depolama ve disk okuyucu dışında neredeyse hiçbir fark yok. X düşünen arkadaşlar da bir fikir edinebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Garanti konusunda çok uğraştırabilir ama dediğim gibi Xbox konsollar sıkıntı çıkartan aletler değil.
EU ülkelerinden alınan cihazların faturası olunca zaten 2 yıl TR garantisi de oluyor.

@kumru.samet sizin de 2 yıl TR garantiniz olması gerekiyor, yanlış mıyım?

GPU, depolama ve disk okuyucu dışında hiç fark yok demişsiniz ancak asıl farkları yaratan onlar zaten?

Görüntü kalitesi farkı için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Depolama yükseltmenin maliyeti için:

Arkadaş konsol deneyimi daha doğrusu yeni nesil deneyimden bahsediyor. SSD farkı, arayüz vb. şeyler.
Series S ile X arasında GPU, depolama ve disk okuyucu dışında neredeyse hiçbir fark yok. X düşünen arkadaşlar da bir fikir edinebilir.
Cümle gayet açık. Burada kalkıp "fark yok, Series S alın" derseniz yanlış yönlendirme olur. Bariz bir görüntü kalitesi farkı var. Keza depolama tarafında da fazla oyun oynayan birisi için ya gömülü depolama artacak ya da harici özel diskler alınacak ki bu da dediğim duruma gelir. Bu iki cihaz arasında seçim yapacak birisi için önemli durumlardır. Sizce RX 560 ile RTX 2060 aynı grafik kalitesini verir mi? Vermez. Temel de aynı işi yaparlar ama performans farkları vardır. Bu kartları iki konsol arasındaki farkı belirtmek için söylemiyorum tabii. Bir karşılaştırma olsun diye sundum.

Son düzenleme:
Cümle gayet açık. Burada kalkıp "fark yok, Series S alın" derseniz yanlış yönlendirme olur. Bariz bir görüntü kalitesi farkı var.

Hocam ne ben ne de konu sahibi arkadaş zaten farkları yok demiyoruz. Kesinlikle aradaki fark büyük, ikisi de aynı diyen yanlış söylüyordur.

Benim demek istediğim şey yurt dışından getirme süreci, Türkiye servis tarafı, Eski nesil HDD ile Yeni nesil SSD farkı gibi iki konsolda da benzer işleyen şeyler.

EU ülkelerinden alınan cihazların faturası olunca zaten 2 yıl TR garantisi de oluyor.

@kumru.samet sizin de 2 yıl TR garantiniz olması gerekiyor, yanlış mıyım?
Doğru. Microsoft'un resmi hizmette bulunduğu bütün ülkelerde 2 yıl garanti mevcut. Kontrolcünün kulaklık çıkışı çok zor fark edilecek bir parazit yapıyor. "İstanbul'daki servise UPS ile yollayın, değişim yapalım" teklif etti müşteri hizmetlerindeki bey. Kronik hasta olmasam çoktan yollamıştım ama gerekmedikçe evden çıkmamaya özen gösterirken tek eğlencem bu maalesef. İkinci doz aşı olmayı bekliyorum. Ardından hemen yollayacam.

GPU, depolama ve disk okuyucu dışında hiç fark yok demişsiniz ancak asıl farkları yaratan onlar zaten?

Görüntü kalitesi farkı için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Depolama yükseltmenin maliyeti için:
Gece geç saat olduğu için önemli değil ancak iki cihazın hitap ettiği kitleler farklı. Benim gibi kutulu oyunlarla işi olmayan insanlar için grafik dışında hiçbir fark yok. O paylaştığın ürün de tamamen gereksiz masraf. Harici HDD ile 40 GB boyutundaki ortalama bir oyun 15 dakika içinde dahili depolamaya kopyalanabiliyor. Depolaması üstelik o kadar da ölü değil. Neredeyse yeterli seviyede. CPU ve SSD ile yapabildikleri aynı. Quick resume, hızlı yükleme, mimari tamamen aynı. Bellek miktarı ve CPU hızı FHD çözünürlük için gayet iyi. Yeni nesilde grafikten ziyade cihazın yetenekleri önemli. Konuyu ürün incelemeye çekmezsen sevinirim dostum. Ürün incelemeden ziyade deneyimlerimi paylaşmaktan yanayım. Zira konumu şu an sadece manipüle ediyorsun. İyi geceler.

Doğru. Microsoft'un resmi hizmette bulunduğu bütün ülkelerde 2 yıl garanti mevcut. Kontrolcünün kulaklık çıkışı çok zor fark edilecek bir parazit yapıyor. "İstanbul'daki servise UPS ile yollayın, değişim yapalım" teklif etti müşteri hizmetlerindeki bey. Kronik hasta olmasam çoktan yollamıştım ama gerekmedikçe evden çıkmamaya özen gösterirken tek eğlencem bu maalesef. İkinci doz aşı olmayı bekliyorum. Ardından hemen yollayacam.
Geçmiş olsun hocam, ama yanlış bilmiyorsam cihaza 2, kontrolcüye 1 yıl garanti veriyorlardı. Cihazı ne zaman satın aldığınızı bilmiyorum dikkat edin o yüzden.

Gece geç saat olduğu için önemli değil ancak iki cihazın hitap ettiği kitleler farklı. Benim gibi kutulu oyunlarla işi olmayan insanlar için grafik dışında hiçbir fark yok. O paylaştığın ürün de tamamen gereksiz masraf. Harici HDD ile 40 GB boyutundaki ortalama bir oyun 15 dakika içinde dahili depolamaya kopyalanabiliyor. Depolaması üstelik o kadar da ölü değil. Neredeyse yeterli seviyede. CPU ve SSD ile yapabildikleri aynı. Quick resume, hızlı yükleme, mimari tamamen aynı. Bellek miktarı ve CPU hızı FHD çözünürlük için gayet iyi. Yeni nesilde grafikten ziyade cihazın yetenekleri önemli. Konuyu ürün incelemeye çekmezsen sevinirim dostum. Ürün incelemeden ziyade deneyimlerimi paylaşmaktan yanayım. Zira konumu şu an sadece manipüle ediyorsun. İyi geceler.
Konunuz manipüle edilmiyor. Yanlış yönlendirme yapıyorsunuz. Kaliteli oyunların boyutları artık 100-150 GB ortalamasına sahip. Series S'in içinde kurulu olduğu işletim sistemiyle beraber geriye 300 GB'lık bir alan kalıyor. 2 adet AAA oyun yükleyen birisi depolama alanı için bütçe yaratmak durumunda kalacak. Sizin gereksiz dediğiniz şey HDD almak demek oluyor ki cihaz içinde yer alan hızlı depolama birimini daimi bir biçimde boşaltmamız gerekiyor. Bu da doğal olarak bir angarya yaratır. Yorumunuzu bizzat alıntıladım ve aralarındaki grafik farkını da sundum. Eğer eleştirel bakış açınız yoksa bir şeyleri sunarken enine boyuna yazmanız gerekir. Siz Series S aldınız diye Series S, Series X'ten daha mantıklı ya da eşit olmuyor.

Geri
Yukarı