Yurt dışından Xbox geçirmek

Sigurd

Hectopat
Yer
Diyarbakır
Daha fazla  
Merhabalar. Geçenlerde çok ucuz olması nedeniyle yurt dışından Xbox Series S aldım. Türkiye'de kurup oynarım diye, direkt valizime kapalı kutu şeklinde yerleştirdim. Gümrükte sorun çıkartırlar mı? Daha önce geçiren oldu mu hiç kullanılmamış şekilde?

Hocam kapalı kutuyla koymanız sıkıntı yaratabilir kullandığınız bir ürün gibi gösterirseniz kafanız ağrımaz. Gene de tam emin değilim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır, sorun yok. Yolcu beraberi eşya olarak geçer ve 1 adedi sorunsuz/vergisiz geçirebilirsin.

Kutuyu açmana veya kullanıyormuş gibi göstermene gerek yok. Google'a Yolcu Beraberi Ek-9 liste yazabilirsin.

Merhabalar. Geçenlerde çok ucuz olması nedeniyle yurt dışından Xbox Series S aldım. Türkiye'de kurup oynarım diye, direkt valizime kapalı kutu şeklinde yerleştirdim. Gümrükte sorun çıkartırlar mı? Daha önce geçiren oldu mu hiç kullanılmamış şekilde?

Yanlışsam düzeltin sanırım bu tür şeyler eğer belli bir sayıyı eçmiyorsa kişisel eşya olarak geçiyor diye biliyorum.

Tek üründe sıkıntı olmaması lazım ama kıl birine denk gelirsin uğraştırır, en iyisi kutusunu açarak koy valize o zaman sıkıntı yaşamazsın

Kutusuz ya da kutusu açık olsa daha iyi olurdu. Bir adet getirdiğiniz için incelense bile orada kutuyu açıp kişisel kullanım için olduğuna ikna ederseniz sorun çıkaracaklarını sanmıyorum. Asıl amaç vergisiz ticari girişimleri engellemek diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı