Yurt dışından Xbox Series X getirilirken vergi ödenir mi?

Berkayyasa

Kilopat
Daha fazla  
Selam,

Yakın bir zamanda arkadaşım Almanya'dan gelecek. Kendisi ikinci el veya sıfır kutulu faturalı bir Xbox Series X alıp valizinde getirse vergi ödemek zorunda kalır mı? Gümrük yönetmeliğini az çok okudum bir adet yasal hak gözüküyor ama kullanıcı deneyimlerini okuduğumda kimisi kutusuz getirsin kutu kapalı ise alırlar vs. yazmış. Desteklerinizi rica ediyorum.

Kutusuz getirsin ve pembe yalan söyleyip ürün benim desin. Faturasınıda çantaya atsın.
Hocam bu iş riske atılmaz.eğer yakalarlarsa hapis ya da ağır para cezası koyuyorlar

Selam,

Yakın bir zamanda arkadaşım Almanya'dan gelecek. Kendisi ikinci el veya sıfır kutulu faturalı bir Xbox Series X alıp valizinde getirse vergi ödemek zorunda kalır mı? Gümrük yönetmeliğini az çok okudum bir adet yasal hak gözüküyor ama kullanıcı deneyimlerini okuduğumda kimisi kutusuz getirsin kutu kapalı ise alırlar vs. yazmış. Desteklerinizi rica ediyorum.

Konsolu almak yerine parayı size atabilir. Euro cinsinden atar, siz burada TL'ye çevirirsiniz. İki ülkede de olan bir banka olan HSBC ile atsın. HSBC'den başka banka var mı bilmiyorum.

Geri
Yukarı