Yurt dışından Xbox Series X getirtmek

yurt dışından PC getirmek daha zor diyorlar birde işimi görüyor ama Cyberpunk gibi oyunlari kaldiricak duzeyde degil birde evde 1 konsol 1 pc, 2pc bulunmasindan iyi gibi geliyor bana
Kesinlikle öyle. Yurt dışından yolcu beraberinde bir adet bilgisayar kasası getirilebiliyor ama havayolu şirketleri gerek ağırlıktan gerekte sorumluluk almamak için bilgisayar kasasını kabul etmiyorlar, mecbur kendi arabanız ile gidip gelmeniz gerekiyor. Gümrük Bakanlığı yolcunun kendisinin olduğunu ibraz etmesine karşılık yanında bir adet DVD’li veya DVD’siz oyun konsolu, bir adet laptop veya 1 adet masaüstü bilgisayar getirmesine izin veriyor.

Kesinlikle öyle. Yurt dışından yolcu beraberinde bir adet bilgisayar kasası getirilebiliyor ama havayolu şirketleri gerek ağırlıktan gerekte sorumluluk almamak için bilgisayar kasasını kabul etmiyorlar, mecbur kendi arabanız ile gidip gelmeniz gerekiyor. Gümrük Bakanlığı yolcunun kendisinin olduğunu ibraz etmesine karşılık yanında bir adet DVD’li veya DVD’siz oyun konsolu, bir adet laptop veya 1 adet masaüstü bilgisayar getirmesine izin veriyor.
araba ile geliyorlar ama gelmelerine daha zaman var umarım o zamana kadar bu kurallarda kalkmaz

araba ile geliyorlar ama gelmelerine daha zaman var umarım o zamana kadar bu kurallarda kalkmaz
Her ne olursa olsun çok üst seviye bir sistem toplamadığınız sürece Türkiye’de ki fiyat ile Avrupa’da ki fiyat farkı çok yüksek olmuyor. Türkiye’de 5000 TL’ye topladığınızı oradan alsanız 4300 TL’ye falan alırsınız. 700 TL için hiç değmez. Siz en iyisi kendi bütçenize göre Series S ya da Series X getirtin.

Uzun zamandır var zaten bir dönemlik kural değil bu merak etme daha çok sürer umarım.

Her ne olursa olsun çok üst seviye bir sistem toplamadığınız sürece Türkiye’de ki fiyat ile Avrupa’da ki fiyat farkı çok yüksek olmuyor. Türkiye’de 5000 TL’ye topladığınızı oradan alsanız 4300 TL’ye falan alırsınız. 700 TL için hiç değmez. Siz en iyisi kendi bütçenize göre Series S ya da Series X getirtin.
sanırım öyle yapıcağım saolun

Ne kadar fiyat farkı olur ki?
Pasapor ve Vize ücretine toplamda 1500 ₺ ödüyorsunuz. Otobüs bileti gidiş-geliş 500 ₺ tutuyor. Series X ve Playstation 5 999 Leva’ya satılıyor. Bu da 4600 ₺ yapıyor. Toplamda 6600 ₺ yapıyor tabi orada da para harcayacaksınız, bu da unutulmamalı. Bu arada arkadaşın dediği gibi 3 tane getirmeye çalışırsanız geçmiş olsun. Hem bu aletler çok büyük, göze batıyor. Hemde artık 1 tane getirenlere bile sıkı denetim yapılıyor. Hediyelik eşya olarak limitiniz 430 Avro. 430 Avro’yu geçerse vergiye tabi. Ki Bulgaristan’dan getirirseniz 510 Avro yapıyor. Yani vergiye tabi. Sizin yapmanız gereken bir tane alıp, mümkünse kutusunu bırakıp. Seyahat süremde sıkılmamak için yanıma getirdim, benim kendi konsolum demeniz olur. Tabi kutusu falan olmamalı. Daha sonra alma imkanınız varsa öyle alırsınız ya da bir başkasına rica edersiniz daha sonra ondan alırsınız. Mesela otobüste bir başkasına verin, ondan inince alırsınız. En mantıklısı bence Yunanistan veya Bulgaristan’dan gidip almak. Ama 1000-1500 ₺ farka değer mi bilmiyorum. Hemde kutusuz ve garantisiz. Gerçi SIEE ürünü olduğundan garantisi olabilir.

Son düzenleme:
Pasapor ve Vize ücretine toplamda 1500 ₺ ödüyorsunuz. Otobüs bileti gidiş-geliş 500 ₺ tutuyor. Series X ve Playstation 5 999 Leva’ya satılıyor. Bu da 4600 ₺ yapıyor. Toplamda 6600 ₺ yapıyor tabi orada da para harcayacaksınız, bu da unutulmamalı. Bu arada arkadaşın dediği gibi 3 tane getirmeye çalışırsanız geçmiş olsun. Hem bu aletler çok büyük, göze batıyor. Hemde artık 1 tane getirenlere bile sıkı denetim yapılıyor. Hediyelik eşya olarak limitiniz 430 Avro. 430 Avro’yu geçerse vergiye tabi. Ki Bulgaristan’dan getirirseniz 510 Avro yapıyor. Yani vergiye tabi. Sizin yapmanız gereken bir tane alıp, mümkünse kutusunu bırakıp. Seyahat süremde sıkılmamak için yanıma getirdim, benim kendi konsolum demeniz olur. Tabi kutusu falan olmamalı. Daha sonra alma imkanınız varsa öyle alırsınız ya da bir başkasına rica edersiniz daha sonra ondan alırsınız. Mesela otobüste bir başkasına verin, ondan inince alırsınız.
Ukraynada vize işlemine gerek duyulmuyor biletler de ocak ayında 250TL fiyata bulunuyor.

Ukraynada vize işlemine gerek duyulmuyor biletler de ocak ayında 250TL fiyata bulunuyor.
Ukrayna’dan aldığın Playstation 5’i Türkiye’de kullanamazsın diye biliyorum. Yalnızca Avrupa Ekonomik Birliği ve Avrupa sınırları içerisinde ki ülkelerden almalısın. Ukrayna ile Türkiye’nin bölge farkı var.

Yeni konular

Geri
Yukarı