Yurt içi POCO X3 Pro MIUI sürümünü değiştirmek IMEI'yi siler mi?

BukoBabeyy

Centipat
Daha fazla  
Telefonum yurt içi, Türkiye'den satın aldım. Telefonumun son sürümü MIUI 13.0.1 daha fazla güncelleme gelmedi global sürümü. Bazı arkadaşlar MIUI 14 almış. Ben nasıl en kötü sürümde kaldım bilmiyorum. Evimde bilgisayar olmadığı için bu işlerden anlayan bir telefoncuya gidip MIUI sürümünü değiştireceğim. Sizce telefonu MIUI 12 sürümüne güncellersem iyi olur mu? Telefon o sürümle geliyor diye biliyorum. Ya da sürümü yükseltmeli miyim? Ve bu işlemin ortalama fiyatı nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Birincisi telefonun yazılımını elle güncellerseniz telefonun garantisi gider, ikincisi IMEI yüksek ihtimalle silinmez çünkü işlemci üzerindeki bir çipe bulunuyor imei bilgisi qcn dosyasında bulunuyor. Ben yazılımı çok kez değiştirdim imei silinmedi yalnız benim telefonda TWRP var ondan olabilir.

Garantisi bitti. TWRP ile sürüm değiştirirsem daha sağlıklı olur mu ?
Garanti bitti ise root, rom, recovery atma işine girebilirsin yalnız videolarını izleyip iyice öğrenmeden yapma telefonu çalışmaz hale getirebilirsin yanlış bir işlem ile.

Genelde TWRP ile yapılıyor işlem ama TWRP olmadan da yapabilirsin pek fark etmez TWRP işi kolaylaştırıyor.

Geri
Yukarı