Yurt interneti bilerek yavaşlatılıyor

xyztehlike

Hectopat
Daha fazla  
Üniversite için yurtta kalıyorum ve yurdumda sadece ethernet kablosu ile internete erişim mevcut. Hız testlerinde 100 Mbps gibi hızlar alıyorum fakat özellikle gece internet inanılmaz yavaşlıyor. Bilerek yavaşlattıklarını düşünüyorum oyun oynanmaması için. Bunun bir çözümü var mı VPN ve DNS değiştirmeyi denedim ikisi de yemedi. Ek bilgi olarak internete girerken TC kimlik giriyorum tarayıcıdan. Ve bütün loglar ana bilgisayarda toplanıyormuş.

internet.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Buna ne hakkın var arkadaşım? Yurtta kalan diğer öğrenciler ne yapsın? 1 kişi gece internette rahat gezsin diye onlarca insan giremesin mi? Saçma sapan şeylere bulaşmayın Allah aşkına!

Arkadaşım senin durumunu zaten açıklamışlar. Toplu bir alan olunca internet ağı çok sağlıklı olmuyor. Bu her okulun her yurdu için geçerli muhtemelen. Ben şahsen gece saatlerinde yurt internetinden adam akıllı bir şey yapabilen bir kişi görmedim. Görürseniz bana haber verin o arkadaşa ödül veririm.
Kardeşim diğer türlü zaten kimse kullanamıyor seninde söylediğin gibi herkes ağa girince ağ çöküyör. Bir kişinin girebilmesi diğer kişilerin girememesinden daha iyidir.

Şahsen ben bunu çok kez kullandım önceden okulun camına yapışıp internete girmeye çalışan gariban bir öğrenciye okulun wi-fi şifresini verdim üstelikte kimseye söylememesi için tenbih ettim. Ertesi gün geldiğimde inanamadım şifre tüm okula yayılmış o süper hızlı internetten hiçbirşey kalmamıştı haliyle sinirlenip herkesi ağdan attım bu uygulama ilaç gibi geldi.

Kardeşim diğer türlü zaten kimse kullanamıyor seninde söylediğin gibi herkes ağa girince ağ çöküyör. Bir kişinin girebilmesi diğer kişilerin girememesinden daha iyidir.

Şahsen ben bunu çok kez kullandım önceden okulun camına yapışıp internete girmeye çalışan gariban bir öğrenciye okulun wi-fi şifresini verdim üstelikte kimseye söylememesi için tenbih ettim. Ertesi gün geldiğimde inanamadım şşifre tüm okula yayılmış haliyle sinirlenip

Evet kabul ediyorum. Bir kişinin hakkı için 249 kişinin hakkını yemeliyiz evet. Bu çok doğru bir mantık. Sizi tebrik ediyorum. Hayatınızda başarılar diliyorum.

Şahsen ben bunu çok kez kullandım önceden okulun camına yapışıp internete girmeye çalışan gariban bir öğrenciye okulun wi-fi şifresini verdim üstelikte kimseye söylememesi için tenbih ettim. Ertesi gün geldiğimde inanamadım şifre tüm okula yayılmış o süper hızlı internetten hiçbirşey kalmamıştı haliyle sinirlenip herkesi ağdan attım bu uygulama ilaç gibi geldi.

Bu bir kişinin sen olacağına kim karar veriyor peki? Nihayetinde kendi yaptığın yanlışın cezasını çekiyorsun bir yerde. Senin dışında biri daha layık gibi bu bir kişi olmaya

Bu bir kişinin sen olacağına kim karar veriyor peki? Nihayetinde kendi yaptığın yanlışın cezasını çekiyorsun bir yerde. Senin dışında biri daha layık gibi bu bir kişi olmaya

Hayır arkadaş bir de herkes orada o hizmeti almak için para ödüyor yurda. Bir kişi gelip bütün herkesi atınca hak olacakmış. Biz bu davranışlarla çok iyi yerlere geleceğiz buna son derece inanıyorum!

Hayır arkadaş bir de herkes orada o hizmeti almak için para ödüyor yurda. Bir kişi gelip bütün herkesi atınca hak olacakmış. Biz bu davranışlarla çok iyi yerlere geleceğiz buna son derece inanıyorum!
Allah Alah hepiniz birden bire iyilik meleği kesildiniz yahu kardeşim burası forum sitesi insanlar sorunlarını sorarak burada çözüme kavuşturuyor. Yani bu ne demek ortadan bir sorun var bu sorun kullanıcıların hep baraber ağa girmesi sebebiyle hattın yetersiz kalması çözümlerden biri ise hattakı kulanıcı sayısını minimuma indirmek bu bir çözümdür ne de olsa sorun çözülmüştür. Ama yok gönlü yurttaki öğrencilerin de internet hizmeti almasını istiyorsa yapmaz. Ayriyeten ortada zaten adaletsilik var kimisi film izler kimisi torrentten oyun indirir kimisi ise sadece dersleri için kullanır bunun çözümüde kota getirmektir mesela geçen bi hizmet verdiğimiz hastanenin sorumlusu bize aynen şunu dedi: Birtane misafir ağı oluşturun buna bağlanan herkese günde sadece 300 mb hak verin sonra kapatın ve ricam olucak bana kötü bir insan muameleside yapmazsan sevinirim.

Son düzenleme:
@Alperen1453 kardeşim ne diyim sana. Çözüm ürettim diyorsun bir de... Neyse ben daha fazla uzatmayacağım güzel düşünceli insan. Kul hakkına girmeyen güzel insan. Gönlü güzel insan. Kalbi temiz insan...

Sadece üzüldüm senin ısrarından sonra. Ülkemin gençlerinin çözüm anlayışına üzüldüm. Gelecekten ümitliyim hala ama bazen ümidim kırılıyor...

Beni sakın yanlış anlama. Hakikaten şu anda çok üzüldüm. Öylesine yazmıyorum bunları sana ama özellikle de yazmıyorum sana. Senin gibi düşünen gençlerin hatalarını kabul etmemekteki bu ısrarı, sözüm meclisten dışarı cahilce üretilen çözümler, ülkede belki en çok "sözde" önem verilen kul hakkı olayının bu kadar kolay göz ardı edlimesi, kul hakkını geçtim vicdandan yoksunlaşmaya başlaması gecenin şu saatinde beni gerçekten üzdü.

Umarım kendini geliştirirsin. Yaşını bilmiyorum senin ama genç bir arkadaş olduğunu çıkarttım konuşmandan. Belki lise yaşlarındasın. Önünde güzel güzel yaşayacağın onlarca yıl olur inşallah. O yılları sevdiklerinle mutlu bir şekilde geçirirsin ama kendini geliştirmeyi de unutmazsın umarım. Bol bol kitap okursun. Okuduklarını okumak için değil, kendini geliştirmek için okursun. Vicdanını geliştirmek için okursun. Dilini, dinini, kültürünü yaşatmak için okursun. İnşallah karşılaştığın her insana bir şeyler katarsın.

Kusura bakmayın konuyla çok bağımsız bu mesajım ama gece gece bu ısrarı görünce çok üzüldüm. Kendimin haklı olduğunu söylemiyorum kesinlikle ama arkadaşın haksız olduğunu biliyorum. Buna rağmen hatayı kabullenmeyip daha fazla hata yapmak beni üzdü gerçekten. @Alperen1453 kardeşim konuyu uzatmazsan çok sevineceğim. Yazmak, söylemek istediğin bir şey olursa; ne diye üzülmüş bu adam ben anlamadım veya haklı bu adam ya falan dersen mail atmanı isterim bana. Sana bir şeyler katabilirsem eğer çok mutlu olurum inan ki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı