Yurtdışı telefonu kayıt işlemi sonrası "numaraya ulaşılamıyor" uyarısı

brandmen

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Bir süre önce yurt dışına çıkmıştım aklımda yurt dışından telefon almak yoktu ama ülkeye döndüğümde yakın bir arkadaşım Türkiye'de yurt dışı cihazı aldığını ve süresinin dolmasına yaklaştığını söyledi. Kısaca bana satmayı teklif etti (benim hakkım var diye).

Bu zamana kadar kullanan arkadaş en son eSIM hakkıyla kullanıyormuş ben cihazı bugün kayıt ettim kaydederken bir IMEI'i fiziksel SIM diğerini eSIM seçtim. Kayıt işlemi tamamlandı ama numaramı aradığımda ulaşılamıyor diye yanıt alıyorum (iPhone 12 de kendi üstüme ait olan fiziksel SIM hat takılı şu an).

Ne yapmam gerekli? Bilgisi olan, yardımcı olabilecek arkadaş var mıdır acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar,

Bir süre önce yurt dışına çıkmıştım aklımda yurt dışından telefon almak yoktu ama ülkeye döndüğümde yakın bir arkadaşım Türkiye'de yurt dışı cihazı aldığını ve süresinin dolmasına yaklaştığını söyledi. Kısaca bana satmayı teklif etti (benim hakkım var diye).

Bu zamana kadar kullanan arkadaş en son esım hakkıyla kullanıyormuş ben cihazı bugün kayıt ettim kaydederken bir IMEI'i fiziksel SIM diğerini esım seçtim. Kayıt işlemi tamamlandı ama numaramı aradığımda ulaşılamıyor diye yanıt alıyorum (iPhone 12 de kendi üstüme ait olan fiziksel SIM hat takılı şu an).

Ne yapmam gerekli? Bilgisi olan, yardımcı olabilecek arkadaş var mıdır acaba?

Esım ile deneme yapabiliyor musunuz?
Bir de siz telefondan arama yapabiliyor musunuz?

Fiziksel simim var diye eSIM almadım ancak kayıt aşamasında ilk IMEI kısmını fiziksel SIM diye seçmiştim.
Bende arama yapamıyorum bana arama yapılmıyor SIM takılıyken.

Buradan fiziki IMEI ile cep numarası eşlenmişmi sorgular mısınız?

Buradan fiziki IMEI ile cep numarası eşlenmişmi sorgular mısınız?

Eşleşmiş gözüküyor fotoğraf ekte.Acaba birkaç gün beklemek mi gerekiyor ?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    11,8 KB · Görüntüleme: 356
Bir de şuradan kontrol edin IMEI'ni ne yazıyor?

iMEI NUMARASI KAYITLI (01/01/2025 tarihine kadar 13********* T.C. kimlik numaralı kişi adına kayıtlı hatlarla kullanımı kısıtlanmıştır.
KaynakYolcu beraberi kaydedilen cihaz
diye bir ifade var .

Telefonun esim süresi dolmadı diye biliyorum ama dolduysada kayıt yaptıktan sonra açtıramıyor muyuz acaba ?

ayrıca bu sitede sorgulama yapınca :Kayıtlı Cihazlarım ve Kayıt Hakkı Sorgulama

her İMEİ numaramın karşısında 3 adet numara gözükmekte ve 3 numaranın sadece 1 tanesi benim kullandığım numara diğer ikisini bilmiyorum hat eşletir dediğimde Aynı bilgiler ile kayıt mevcuttur. hatası alıyorum .

Son düzenleme:
IMEI numarası kayıtlı (01/01/2025 tarihine kadar 13********* T.C. Kimlik numaralı kişi adına kayıtlı hatlarla kullanımı kısıtlanmıştır.
Kaynakyolcu beraberi kaydedilen cihaz.
Diye bir ifade var.

Telefonun eSIM süresi dolmadı diye biliyorum ama dolduysada kayıt yaptıktan sonra açtıramıyor muyuz acaba?

Ayrıca bu sitede sorgulama yapınca:Kayıtlı Cihazlarım ve Kayıt Hakkı Sorgulama

Her IMEI numaramın karşısında 3 adet numara gözükmekte ve 3 numaranın sadece 1 tanesi benim kullandığım numara diğer ikisini bilmiyorum hat eşletir dediğimde aynı bilgiler ile kayıt mevcuttur. Hatası alıyorum.

Bu T.C. sizin mi?
Hat sizemi ait?

Yeni konular

Geri
Yukarı