Yurtdışında Dil Eğitimi

Ertaç çakmak

Hectopat
Herkese iyi günler dilerim,

Ben mekatronik mühendisliği bölümünde öğrenim görmekteyim. Ve eğer bir aksilik olmaması durumunda bu yıl mezun olacağım.

Kendi geleceğim ve branşımda başarılı olmak için yabancı dil seviyemi geliştirmem gerektiğinin farkındayım. Dil eğitimi almayı düşünmekteyim ama bunu ülkemizde değil de yurtdışında yapmamın dil gelişimi açısından daha faydalı olabileceği düşüncesindeyim. Bu düşünceme ailemde sıcak bakıyor.

Bu konu hakkında internette biraz araştırma yaptım ve benim için en uygun ülkenin Avustralya olduğuna karar verdim. 6-12 ay boyunca bir dil okulunda eğitim alıp ve bu süre zarfında part time olarak bir işte çalışmayı düşünüyorum.

İşin finansal tarafına gelecek olursak ailem bu durum için max 20 bin dolar verebileceklerini söylediler.

Sorum şu öncelikle belirtmiş olduğum tutar bu eğitim için yeterli gelir mi? Yurt dışına gidebilmem için vize almam lazım ve bu işlerin nasıl yürüdüğü ile alakalı en ufak bir fikrim yok. Bu konular hakkında bilgisi olan veya bahsettiğim gibi yurt dışında dil eğitimi almış olan birisi yardımcı olursa çok sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı