Amerika'da Dil Eğitimi Almak

AcarCnr

Kilopat
Yer
Tashkent, Uzbekistan
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Amerika'da dil eğitimi almak istiyorum. Kuzenim 20 yıldan fazladır New Jersey'de yaşıyor ve ABD vatandaşlığı var. Bana yardımcı olabileceğini söyledi. Özellikle Manhattan ve New York'taki dil okullarına bakmamı söyledi. Makine mühendisiyim. Eğer eğitimi buradaki üniversite dil okullarından alabilirsem hocalar master yapman için yardımcı oluyorlarmış, master yaparken notlar iyi olursa iş için teklifler veriliyormuş. Bana gitmek istediğim okulu araştırmamı söyledi. Gitmek istediğimi ona söyleyeceğim oda okula gidip görüşüp gerekli evrak işlerini halledecek. Bildiğiniz makine mühendisliği bölümü olan bu bölgede üniversite var mı? Daha önce böyle tecrübesi veya bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Kendi dil seviyem testten teste değişse de genelde aldığım notlar B1-B2 ve C1 seviyelerinde oluyor. Ama konuşma konusuna gelirsek maalesef hiç yok. Anca yazılı olarak bu seviyelerdeyim. O yüzden gidip konuşma konusunda ilerleyip yapabilirsem masterda yapmak.

New York'ta yaninda kalabilecegin biri var mi yoksa bi' yer mi tutacaksin? Bir yer tutacaksan o isin altindan kalkman zor kiralar yuksek. Okul icin de iyi bir butce ayarlaman gerekiyor bol sans.

Yerinizde olsam bir oyundan İngilizcesi ana dil olan bir arkadaş edinip konuşurdum. Keza ben öyle yaptım. Üzüm üzüme baka baka kararır derler ya tam öyle. Cambly vb. uygulamalar da kullanabilirsiniz. Yazılıda iyi yaparken konuşurken zorlanmanız cesaret edemediğinizden.

New York'ta yaninda kalabilecegin biri var mi yoksa bi' yer mi tutacaksin? Bir yer tutacaksan o isin altindan kalkman zor kiralar yuksek. Okul icin de iyi bir butce ayarlaman gerekiyor bol sans.
Kuzenin orada birçok arkadaşı var. O bana kalıcak yer ve araba ayarlayacak part-time işte ayarlayacak. Maddi olarak biraz destekte çıkabilir. Kendisi zaten orada yıllardır çalışıyor, 2 tane tırı var nakliye işi yapıyor. Tabi fiyat konusu önemli benim için ne kadar destek çıkarsa çıksın geri ödemeyi düşünüyorum.
Yerinizde olsam bir oyundan İngilizcesi ana dil olan bir arkadaş edinip konuşurdum. Keza ben öyle yaptım. Üzüm üzüme baka baka kararır derler ya tam öyle. Cambly vb. uygulamalar da kullanabilirsiniz. Yazılıda iyi yaparken konuşurken zorlanmanız cesaret edemediğinizden.
Evet malesef utanmaktan dolayı aslında kendi içimden konuşunca gayet güzel kuruyorum cümleyi ama dışarda biriyle konuşmaya başlayınca kitleniyorum. Ortamdan uzaklaşınca her şey aklıma geliyor niye bunu söylemedim şöyle söylesem olurdu diye kendi kendimi yiyorum. 😅

Evet malesef utanmaktan dolayı aslında kendi içimden konuşunca gayet güzel kuruyorum cümleyi ama dışarda biriyle konuşmaya başlayınca kitleniyorum. Ortamdan uzaklaşınca her şey aklıma geliyor niye bunu söylemedim şöyle söylesem olurdu diye kendi kendimi yiyorum. 😅
Unutma kusursuz olmak zorunda değilsin. Dilde mükemmelleşmek zamanla olur. Bir Afrikalı: "Abi ben metroya gitmek" diyince bizimkiler "Aa lan ne güzel Türkçe konuşuyor." diye seviniyoruz ya. Ne bir gramer var ne bir şey. O yüzden yanlış yapmaktan korkma. Hatalarla adım atarsın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı